Jump to content

Membru nou cu masina veche


b70lip

Recommended Posts

In secunda asta nu am buget in buzunar, dar un buget planificat pentru prima transa ar fi in jur de 500 E pentru injectie si servo, si dupa aceea urmeaza inca aprox 300 puntea fata.

 

In rest masina nu are probleme, estimez eu ca in 1000 de euro ma incadrez cu totul...

Link to comment
Share on other sites

Ia-o usor ... cand ai bani fa cate putin pana o pui pe roti.

Aici pe forum o sa gasesti fel si fel de persoane care o sa-ti spun lucruri care o sa te deranjeze, dar tu vedeti de treaba ta.

 

 

Mersi de calmantul verbal dar chiar nu m-am suparat pe nimeni, pana acum a fost un singur comntariu relativ rautacios de la utilizatorul Quze pe care nu am de ce sa il bag in seama...

 

In rest comunitatea este exact ce stiam de la tatal meu despre voi, oameni cu o pasiune comuna fata de sigla...

 

Cinste voua BMW Forum , sunteti misto.

 

P.S. Am vazut la proiecte misto pe aici incat chiar cred ca in cativa ani vor fi o gramada de babute si mosulici BMW care numai multumita voua inca mai circula. :goodjob:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Referitor la :MODEL DESIGNATION, DELETION - nu ai trimuri pe usi , bord etc.. este doar pielea acea neagra.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 13px; line-height: 19.5px; background-color: rgb(250, 251, 252);">

 

 

Multam Ciumpy94, am mai invatat ceva nou.

 

Am mai barcait si eu sfantul goagle dar mi-am cam prins urechile...

 

In alta ordine de idei sper sa incep lucrarile saptamana viitoare in functie de timpul liber al mecanicului si as avea o intrebare la voi mai priceputi:

 

Am un joc destul de mare la roata dreapta fata, in service am inteles ca ar fi vorba de brate superioare/inferioare si bucsi. Acum intrebarea este, aceste brate se pot lua si sh? jocul este dat de uzura lor sau a bucselor? Jocul la roata se simte in mers la o groapa ceva troncane de parca arucni cu oale pe scari, si la stationare pot misca roata cu mana 2-3 centimetri stanga-dreapta...

 

 

Multam fain ;)

Link to comment
Share on other sites

daca gasesti second si este la un pret derizoriu, de ce nu. Dar cu greu cred ca mai gasesti modelul asta in dezmembrari Dar sa nu ramai cu baza ca ai rezovat-o. O sa fie reparatie provizorie. Joc de 2-3 cm este enorm, nu-ti recomand sa circuli asa.

 

 

Nici nu aveam de gand sa merg asa... Ideea este ca vreau sa imi fac un total mental al necesarului de piese si locul 2 este acest ansamblu...

 

Problema este ca nu gasesc exact din ce este compus, am specificat cele 2 brate dar nu stiu de numar de bucsi etc...

 

Offtopic, cine stie va rog o lista de coduri pentru calculatorul de bord?post-78735-0-76612900-1471876419_thumb.jpg

 

Mentionez ca am modelul din poza ( sper ca am urcat poza cum trebuie ) doar ca pe el scrie in germana...

 

Stiu de la tatal meu ca exista o serie de coduri ( combinatii de butoane ) care sa iti afiseze cantitatea de combustibil ramasa, temperatura motor etc....

 

Cheers

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa vezi din ce piese ii compusa suspensia foloseste site ul: realoem.com. Introduci ultimele 7 caractere din VIN ca sa iti selecteze masina. Have fun :twoup:

 

Apropo frumos proiect!

Edited by sone
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gata? heh, nici macar nu a inceput calumea...

 

Tot astept dupa un domn sa vina sa o ia pe platforma si sa o duc la reconditionat pompe...

dupa aceea urmeaza puntea fata pe care am gasit-o noua cu 11 mil..

 

Dar pana nu stiu exact care o sa fie costurile la pompe imi e frica sa ma aventurez mai mult...

 

Din pacate cred ca o sa incep concret abia de luna viitoare deoarece nenea cu platforma ( care intradevar ma duce mai ieftin ) e cam aglomerat...

 

Oricum stau foarte pe muchie daca sa incep sau sa renunt, sa o vand si sa imi vad de treaba...

Link to comment
Share on other sites

N-o vinde! Mai ales ca are valoare sentimentala. O sa ai o mare satisfactie cand o sa conduci masina dupa ce ai surubarit la ea. E34 e o masina frumoasa. Ia-o usor, pas cu pas si o sa fii multumit.

 

Pentru ca suntem o comunitate de pasionati fac apel la voi sa-l ajutam pe acest baiat sa puna masina pe roti. Fiecare cum poate, veniti voi cu idei.

 

Sper ca initiativa mea sa nu fie gresit inteleasa.

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare forum, din pacate, spre bucuria unor membri ca au avut dreptate masina va fi vanduta.

 

Nu o zic cu rautate, o zic pur si simplu factual, nu imi permit sa pastrez aceasta masina.

 

Rugamintea mea la Admin ar fi sa inchida acest post, si in momentul in care voi avea putin timp liber de la cele 2 job-uri voi posta un anunt la vanzare.

 

Cine cunoaste pe cineva care isi doreste un e34 nu ezitati sa dati un link.

 

Pentru contact direct 0724 433 430 Bilan Andrei.

 

Orientativ pana ma apuc sa fac anuntul propriuzis de vanzare pretul este 1200 eur FIX.

 

 

 

Va multumesc tuturor pentru sfaturi, si bune si rele, sunteti oameni misto si poate intr-o buna zi voi reveni ca participant pe acest forum. Pana atunci raman doar un cititor al traznailor voastre.

 

 

Seara buna tuturor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.