Jump to content

Bmw e90 comandĂŁ piese online


azkan

Recommended Posts

Buna ziua. Am un e90 din 2006 si as vrea sa comand volanta si kitul de ambreiaj de pe net. Mi-a recomandat cineva un site mai ieftin (nu pot spune cat e de serios si NU vreau sa-i fac reclama). Ăntrebarea mea este daca am introdus toate datele masinii si imi comand piesele exista posibilitatea sa nu se potriveascĂŁ? Sa ma trezesc ca desface masina la service si nu sunt bune. Mulțumesc
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua. Am un e90 din 2006 si as vrea sa comand volanta si kitul de ambreiaj de pe net. Mi-a recomandat cineva un site mai ieftin (nu pot spune cat e de serios si NU vreau sa-i fac reclama). Ăntrebarea mea este daca am introdus toate datele masinii si imi comand piesele exista posibilitatea sa nu se potriveascĂŁ? Sa ma trezesc ca desface masina la service si nu sunt bune. Mulțumesc

 

 

Salut, intra pe realoem si baga VIN-ul(ultimele 7 cifre si litere din seria de sasiu) masinii tale si cauti exact dupa cod pe diverse site-uri de piese. Nu are cum sa nu se potriveasca cand e comandata dupa cod, eu n-am patit-o niciodata. La E90 iti trebuie firma LUK, sa nu iei SACHS pt ca SACHS de fapt e un luk reambalat si e mai scump. Kit complet ambreiaj + volanta nu ar trebui sa depaseasca 2200ron.

Link to comment
Share on other sites

Mulțumesc pentru promtitudine. Am intrat pe realeom. In afara de codul motor care in cazul meu este M47 alt element distinctiv nu am vazut.

Daca pe site scrie ca e pentru modelul e90 + codul motor, ar mai trebui sa ma uit dupa altceva?

Ps: kitul + volanta le-am gasit la 1800 de lei

Link to comment
Share on other sites

Kit ambreiaj BMW Seria 3 (E90) 320 d, LUK 624 3158 10

 

 

Coduri OE BMW: 21207567626, 21207575556, 21207626561, 7567626, 7575556, 7626561

 

Asta am gasit pe site

Seria masinii este VC54015

 

@Six in linie . poate sunt eu cam tampit, dar nu am gasit codurile care mi le-ai scris tu. O sa te rog sa te uiti daca e ok sa comand din datele pe care le-am scris. Mulțumesc mult de tot.

Link to comment
Share on other sites

Suruburile nu trebuie neaparat sa le schimbi, dar daca tot pui kit complet, schimba-le si pe alea. Sa dai 1800 de ron pt kit si sa nu dai 30 de lei pe un surub.....ia-le si pe alea si e totul tipla :D In sfarsit un om care schimba totul pe set complet fara rabat, nici macar de la un surub.
Link to comment
Share on other sites

Am comandat si suruburile. Au costat 65 de lei. Foarte profi baietii de la site deoarece m-au sunat sa-mi spuna ca am comandat gresit suruburile si mi-au recomandat altceva. De indata ce primesc piesele poate le pot face undeva reclama.... Gratis.

Numai bine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.