Jump to content

Pareri despre un 318d de pe autovit


sedative

Recommended Posts

Salutare,

 

As dori sa imi spuneti o parere sincera in legatura cu aceasta masina: http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-318-ID7GitDb.html#444b014f24

Pare sa fie destul de bine dotata, ii lipseste doar navigatia mare(o are pe cea business) si xenon, insa vad ca are angel eyes aftermarket cred.

Pretul pare putin cam mare insa poate mai negociez putin :)

 

O zi buna tuturor :)

Link to comment
Share on other sites

Scumpa, fara xenon e urata iar km sigur nu sunt reali.

 

Daca vrei te pot ajuta sa iti iei din Germania una cu km reali, mai multe dotari si poate chiar 320d in bugetul pe care il ai. Nu te costa nimic, nu umblu dupa comisioane.

 

Da mi mesaj privat daca te hotarasti si gasim masina buna, nu trompetele samsarilor.

  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Angeleyes-ul nu este aftermarket. Cele facelift (LCI) vin cu angeleyes de fabrica (el difera totusi daca vine echipata cu xenon sau nu pt ca la xenon ai daylight pe angel iar la halogen iti va aprinde scurta si angel-ul nu e la fel de puternic). Vei auzi multe guri care vor spune ca poate a fost lovita, km dati inapoi...poate au dreptate, poate nu. Daca iti place mergi si vezi masina si verific-o. Sa ai grija daca o verifici sa nu aiba power reduction ca atunci nu e de 143cp ci de 136cp.
Link to comment
Share on other sites

Asta cu 136 ĂŽn loc de 143 ar trebui sa fie ultimul detaliu de luat ĂŽn calcul.

Eu mai degrabĂŁ aș evita versiunile 320ED, sunt mai joase, mai rigide, au alte setĂŁri ale suspensiei, nu poți omologa alte jante etc.

 

Cum ai putea fi 100% sigur ca e ok ĂŽnainte de a o baga ĂŽn service pentru verificĂŁri? Și nici atunci nu poți fi sigur.

 

Serios, dai 50000 lei pe mașinĂŁ și ți se pare scump sau lung un drum de 100km pe autostradĂŁ? :)

Edited by coldone
Link to comment
Share on other sites

E un anunt tipic de samsar, super aranjata masinuta, poze multe sa-ti ia ochii si un roman la descriere... Km sunt 99% convins ca nu sunt reali, pt o masina rulata 5 ani in DE. Din poze mi se pare ca la roata dreapta fata e mai mare golul pana la aripa decat pe stanga fata, indiciu ptr un posibil accident. In plus, daca cumva te hotarasti sa mergi sa o vezi, roaga-l sa iti actioneze rabatarea electrica a oglinzilor, poate vei fi surprins sa vezi ca se scarpina dupa cap cautand un butonel care nu exista pe masina :laugh: :laugh:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.