Jump to content

Vand Z4 2.0 2016 full options


Vali31

Recommended Posts

Am facut raliuri vreo 10 ani si sunt "pasionat".

Daca vedeti masina si, mai ales, mergeti cu ea, o sa vedeti despre ce e vorba, de fapt.

Merita fiecare banut.

Mi-am facut o fantezie, acum am nevoie de bani, ca sa-mi tin fetele la facultate.

Edited by Vali31
  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Diferentele sunt minore. Nu ma deranjeaza cu nimic acest topic, la momentul comentariului meu initial era mentionat un pret de 52.000e, eu de ala m-am legat.

Ce e asa greu de crezut? Asa cum la e93 a fost discount de 21.000 (aparuse seria 4), asa era si la z4 (aparuse facelift). Nu sunt cele mai cautate masini, discount-urile sunt mari. Nu mai luati drept reper pretul de pe configuratorul online, ala e orientativ.

  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

nu te mai explica atat . Ai pus un anunt , sanatate . Daca o primeai cadou trebuia sa o dai cadou , erai fraierul perfect si de apreciat :))) Bafta cu ea :thumbsup:

 

Vali pune anunt pe autovit, olx. Masinile scumpe nu se vand pe forumuri. Aici majoriatea iti va spune ca cu 31 de mii iti cumperi Ferrari sh, spor!

  • Like 6
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Masina clar a fost luata in mod speculativ a aparut dupa cateva luni la pretul de 39000 dupa aia a dato pe excursii si a revenit la pretul initial

De 2/3 luni este si pe autovit si pe olx la preturi de 34000 la 32000 motivand plata pt facultatea fetelor nu are nici o legatura una cu alta

Piata in Romania este foarte restransa pt masini cu 2 locuri dar atat timp cat este noua si in garantie se va gasi un client mai ales daca e femeie

  • Like 4
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Asta, fix asta e motivul pentru care am renuntat la forum o vreme, aici se vinde o masina, omul poate sa o vanda pentru a plati o extensie de penis, sau pentru a dona banii unui azil de batrani.

Pentru noi nu ar trebui sa aibe niciun fel de importanta, mai ales ca nu e mai scumpa decat piata si nici nu pare a fi recuperata de pe la asigurari.

  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Salut! N-ai cum s-o vinzi aici pentru ca sunt B (nu stiu cat) RZV ( banuiesc ca te cheama Razvan. Bine dracu ca nu te cheama Goe, ca erai in stare sa-ti pui B ... GOE ) si altii care-si dau cu parerea despre tot si toate. Ca de exemplu cum e ala ( nu i-am retinut numele ) care iti face socoteala la bani, el, dorind sa-i arati contabilitatea ta, in loc sa-si toarne 3 litri de motorina ( ca sigur e pe diesel omul ). Anyway... bafta la vanzare, o masina deosebita, dar nu pentru astia d-aici care ar fi in stare sa-si ia si filtre de le dezmbembrari, dac-ar fi posibil.

 

Adevarat

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze fata de initiatorul acestui topic, am vorbit aiurea! (Eram sigur ca pretul de 31.000e era cu Tva inclus) Atasez ofertele despre care vorbeam.

Bafta la vanzare si scuze inca o data ca am poluat topicul cu prostii! :blush:

 

Ai un plus de la mine pentru ca ai postat cand ai constatat ca ai gresit spre deosebire de altii care nu au bunul simt sa isi recunoasca greselile desi aiureaza pe anumite teme. Pax!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai e o mare diferenta cavaliere... cei care nu au bunul simt sa-si recunoasca greselile desi aiureaza esti pentru ca nu si-au dat ei seama ca aiureaza, de multe ori nici eu nu "recunosc", dar nimeni nu-mi demonstreaza cu dovezi ca ceea ce stiu eu e gresit. Spre ex consumul de care spuneai la E90 tau la 160 km/h, ok te-am inteles, mi-ai aratat poze m-ai inchis, dar de asemenea pe youtube am gasit E90 eff dyn. plin care la 160 km/h nu au nici turatia aia si nici consumul ala si nici F30. Inseamna ca undeva este o eroare chiar daca as vedea si in realitate... da ok dar atunci de ce la ala e altceva pe youtube? Nu deschid niciun subiect, doar dau un exemplu la ce ai spus tu de rzv ca si-a recunoscut greseala, acolo el a zis o suma s-a "certat" cu mai multi, dar cand a vazut clar ca a gresit a recunoscut, daca nu gasea pdf-urile respective crezi ca spunea ca a gresit? nu pentru ca nu avea de ce.

 

Scz pentru poluare, scuza-ne pe noi astia mai saraci care comentam pe langa subiect :)) sau cel putin eu!

  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imi cer scuze fata de initiatorul acestui topic, am vorbit aiurea! (Eram sigur ca pretul de 31.000e era cu Tva inclus) Atasez ofertele despre care vorbeam.

Bafta la vanzare si scuze inca o data ca am poluat topicul cu prostii! :blush:

 

Nu ai de ce sa-ti ceri scuze.

 

Ofertele tale din noiembrie 2013 confirma ca pretul de lista era de peste 50.000.

motivul discounturilor foarte mari pe care le-ai avut tu in oferta nu le cunosc, la sfarsitul lui noiembrie apar oferte bune (mai ales la cabriolete), fiindca e aproape iarna, masina depaseste anul de productie, poate era model de dinainte de faceliftul din 2013 sau poate beneficiezi de conditii speciale, innaccesibile clientilor obisnuiti.

 

masina in cauza a avut un pret facturat de 43.500

trecand peste toate astea, e o piata libera, unde fiecare vinde cu ce pret considera.

pretul nu contine TVA, eu fiind persoana fizica, e pret brut (final).

 

in Germania, pe mobile.de, cel mai mic pret actual, Z4 20si, cu cutie automata, este de 37.995 Euro (TVA deductibil), adica 31.900 net si care are 25.000 km. Asta nu include cheltuielile suplimentare, transport, inmatriculare, taxa de mediu etc.

asa ca 31.000 e un pret mai mult decat ofertant.

 

e o model doar pentru pasionati, care mie imi place foarte tare si pe care nu o vand decat pentru un anumit pret.

sper ca toti va bucurati de BMW-urile voastre cel putin atat de mult cum ma bucur eu de al meu

toate bune!

 

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.