Jump to content

probleme inchidere centralizata E46 (2002)


tottyovi

Recommended Posts

Buna baieti,

 

Poate imi gasesc ajutorul aici. In primul rand vreau sa spun ca nu sunt un priceput in ale masinilor...ma refer la parte mecanica.

 

De vreo 6 luni am probleme cu inchiderea centralizata. O zi merge, 2 nu....o saptamana merge, o zi nu. Mentionez ca am schimbat acumulatorul acu' 1 an iar acu' cateva zile am vrut sa afac acelasi lucru. Tipul de acolo mi-a spus insa ca totul e ok cu el, ca nu trebuie schimbat (desi interesul lui era sa mi-l schimbe, banui, ca sa-l platesc).

 

Un pritene mi-a spus ca s-ar putea sa fie de la computer (nu stiu ce inseamna asta).

 

Imi puteti da o sugestie, va rog, ce pot sa fac? Daca am nevoie de un "full check", imi puteti recomanda un servicce in Arad

 

Multumesc in avans!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Buna ziua am si eu aceeasi problema cu inchiderea centralizata. mentionez ca modulul de confort merge din interiorul masinii se blocheaza si se deblocheaza usile.

Totodata as dorii sa stiu cum se poate face aceasta initializare a cheii. Detin doar o singura cheie dip diamant una normala fara deshidere si o cheie neagra de plastic cea de service.

cum as putea sa rezolv prolema? masina nu se deschide nu se inchide.

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu probleme cu cheia si am fost la niste baieti care monteaza alarme si mi-au montat un modul de inchidere centralizata la 180 lei cu tot cu manopera.

Inainte schimbasem bateria la cheie si imi mergea foarte rar inchiderea.... pe urma i-am facut o cheie noua dar nici aia nu mergea foarte bine pana am rupt-o in butuc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Revin si eu...chiar daca nu am scris de ceva vreme. Am dus pana la urma masina la un electrician. Mi-a zis ca a reparat modulul de confort ca erau ceva probleme. Cheile tot nu-mi merg. Acum deloc (inainte sa duc masina nu mergeau de vreo 2 saptamani). Mi-a spus sa duc o cheie sa incerce sa o repare.

Chiar nu am idee ce sa mai fac...deja ma dispera chestia asta si se pare ca nimeni nu-i da de capat

Link to comment
Share on other sites

Revin si eu...chiar daca nu am scris de ceva vreme. Am dus pana la urma masina la un electrician. Mi-a zis ca a reparat modulul de confort ca erau ceva probleme. Cheile tot nu-mi merg. Acum deloc (inainte sa duc masina nu mergeau de vreo 2 saptamani). Mi-a spus sa duc o cheie sa incerce sa o repare.

Chiar nu am idee ce sa mai fac...deja ma dispera chestia asta si se pare ca nimeni nu-i da de capat

Exact ce ti-am scris mai sus, ii cumperi un modul de inchidere centralizata cu tot cu telecomanda pentru inchis/deschis, la mine a fost singura solutie buna...

Nici eu nu i-am gasit de unde nu mergea inchiderea, poate fi de la antena de receptie sau de la switch-ul din usa ca nu iti vede usa inchisa ..etc. astea nu le stie prea multa lume.

Link to comment
Share on other sites

tocmai ce am fost sunat de electrician sa merg dupa ea. am platit prima data 170 ron pentru reparatia modulului de confort...dar tot nu a mers. acum mi-a resetat cheile si cica a schimbat ceva la ele. nu am inteles prea bine. sa vedem daca va merge acum...si important, cat va tine minunea. revin cu info daca e necesar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.