Jump to content

Primul meu BMWeu E90 325xi 2007


Alexandru89

Recommended Posts

Salutare tuturor pasionatilor BMW,

 

Ma numesc Alex si tocmai mi-am achiziotionat primul meu Bmw :)

Modelul este un e90 325xi din 2007 cu foarte multe dotari care mi le doaream si km putini (110.000 km)

Stiu ca o sa ziceti ca am tradat putin "neamul" tractiune spate, dar totusi xdrive-ul e proportionat 55% pe spate si 45% pe fata, deci tot mai multa tractiune spate are :))

Masina mi-a placut din prima clipa dar am avut putin de tras cu fostul proprietar, in sensul ca am dus-o la reprezentanta pentru o verificare completa si s-au descoperit cateva probleme, dar din fericire omul a fost de acord sa-si asume repararea celor cateva mai importante cum ar fi schimbarea amortizoarelor spate si a bieletelor de directie care erau cam duse.

Motorul sunt constient ca va consuma ulei, dar asta e, pasiunea este pasiune.

 

http://imageshack.com/a/img923/8263/j0SMhZ.jpg

http://imageshack.com/a/img924/9682/XKAGzK.jpg

http://imageshack.com/a/img923/6060/3bZ3On.jpg

Edited by Alexandru89
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, multi km fara probleme!

Nu-ti face griji, xdrive nu e asa "negru" precum pare; ba din contra! Te convingi dupa cateva mii de km

 

Multumesc la fel! In seara asta am incercat sa o dau putin de "fund" si nu prea a a vrut, sta cam bine chiar si pe mazga si cu anvelope de vara :)

Edited by Alexandru89
Link to comment
Share on other sites

Felicitari! E buna achizitia, la km. astia nu prea o sa ai mari probleme, cativa banuti pentru inceput, o revizie de uleiuri si filtre nu e mare cheltuiala, in rest km. cat cuprinde ca e nemuncita. Daca poti sa ne spui un pret, asa de curiozitate, nu sunt multe Xi de generatia asta pe aici. Edited by calinus68
Link to comment
Share on other sites

Felicitari! E buna achizitia, la km. astia nu prea o sa ai mari probleme, cativa banuti pentru inceput, o revizie de uleiuri si filtre nu e mare cheltuiala, in rest km. cat cuprinde ca e nemuncita. Daca poti sa ne spui un pret, asa de curiozitate, nu sunt multe X drive de generatia asta pe aici.

 

Sper sa merite, vom vedea in timp, momentam si eu sunt multumit de achizitie ! Omul o avea in anunt cu 9200 E si am negociat pana la 8600. Eu zic ca eun pret corect tinand cont de dotari, anul de fabricatie si km, si cred ca am scos-o bine la banii astia. Voi ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri, baieti, chiar a meritat investitia.

Azi am facut primul drum mai lung sa zic asa, de vreo 140 km dus-intors pe extra-urban si am reusit chiar un consum acceptabil, de exemplu daca o lasam in a6a la 120 km/h imi arata un consum instant de 6.5 :)), dar apoi m-am plictisit si i-am dat inferioara vreo 2 viteze si a revenit la consumul ei normal de 15-20 :D

Masina s-a comportat chiar bine la drum lung, exceptie facand cauciucurile run-flat care oricum le voi pune la vanzare sa-mi iau unele normale.

As avea o intrebare, voi stiti cum se reseteaza journey computer din idrive ?

 

P.S. Sarbatori fericite tuturor !

Edited by Alexandru89
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.