Jump to content

Pret vanzare bmw e46


letkuteb

Recommended Posts

Salut, am si eu o problema in legatura cu masina pe care o detin, un bmw compact e46 316ti, motor 1.8 valvetronic, 2002, nu stiu la ce pret sa o pun la vanzare. Ca si defecte are o sonda lambda defecta, necesita inlocuire, iar la interior pielea volanului a crapat. Masina a fost intretinuta in cei 4 ani de cand o detin. Masina merge destul de bine. Sta mai prost la dotari, nu are bc si climatronic, are volan sport m, inele cromate ceasuri, cotiera piele, interior textil.64bd7c3ccc34d43f0928d64d5551af0b.jpg863e7fde7e627046beef0e06f6e1f179.jpg4ae5b1c315a50f83ce2855582e4c8b99.jpgc171b28141975b4759900350793d78c8.jpg Edited by letkuteb
Link to comment
Share on other sites

1500 cu indulgenta...

 

 

Pt ca e compact, nu? :laugh: te rog sa imi arati si mie cateva anunturi cu modelul asta inmatriculat si sa arate la fel de bine la 1500.

 

Depinde zona tarii in care o vinzi, eu zic ca iei lejer 2.000 pe ea daca e in stare buna, poate si mai mult daca astepti, iarna lumea se fereste de tractiunea spate.

Edited by Hightlink
Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa te interesezi sa iei maneta cu bc (100lei cred) si sa faci ceva cu clima, pierzi extrem de mult la pret din cauza ei. 98% din e46-urile din Romania puse la vanzare au clima, chiar si un sedan pierde la pret enorm din cauza asta. Eu daca gasesc un e46 fara clima inchid anuntul direct, nici nu ma mai uit. Stiu ca poate nu e corect, dar asta este realitatea... Edited by All
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mai uita te la preturi la compacturi si o sa vezi ca sunt sensibil mai ieftine fata de sedan (oricum si la sedan preturile sunt in scadere).

Eu zic intre 1500-1800, oricum principala problema e sa gasesti pe cineva sa o vrea (se cauta extrem de putin).

 

Da,sunt mai ieftine, dar nici "1500 cu INDULGENTA" Ce naiba? asa mi bine o vinde pe piese 😂😂

 

Omu stie ce masina vinde, daca are sau nu probleme si poate pune pretul care il crede el corect.

 

Eu pe a mea am dat vara trecuta destul de mult pt ca am vrut exact modelu asta pe nergu, mi.a placut mie. Am ceva dotari pe el, insa la momentu ala nu ma uitam dupa ele. Trebuie cumparatorul potrivit.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa te interesezi sa iei maneta cu bc (100lei cred) si sa faci ceva cu clima, pierzi extrem de mult la pret din cauza ei. 98% din e46-urile din Romania puse la vanzare au clima, chiar si un sedan pierde la pret enorm din cauza asta. Eu daca gasesc un e46 fara clima inchid anuntul direct, nici nu ma mai uit. Stiu ca poate nu e corect, dar asta este realitatea...

Maneta o pot cumpara la fel pot pune si comenzi pe volan, pt clima am deja panelul digital, dar nu functioneaza pe toate zonele, ac al meu are doar 3 motoare pt fluxul de aer, problema e ca daca fac investitia asta banii nu ii mai recuperez. Mersi pt sfaturi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.