Jump to content

Schimb ulei cutie viteze Bmw F01


Petrut TGV

Recommended Posts

Imi poate spune cineva ce ar trebui sa contina kit-ul de revizie pentru cutia de viteze? Ulei si baie de ulei decat?

 

Multumesc!

Mai este un conector(la mine la e90 asa a fost) si se reseteaza adaptarile cutiei.

Link to comment
Share on other sites

Incercati la Mercom Arad, profesionisti adevarati, sunt mai multe variante de schimb ulei la ei, recomand varianta cu golire totala ulei, spalare interior cutie, schimbare toata cantitatea de ulei si actualizare soft la zi a cutiei, se face cu programare telefonica, gasiti date de contact cu ajutorul google.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lol , nu ĂŽl ridica nimeni in slavi , dacĂŁ ai vreo reclamație de ce nu spui sa nu se mai ducĂŁ lumea ?? Parca zici ca sunt singurul care merge acolo . Tu nu ĂŽnțelegi ca omul nu te obliga sa ĂŽl schimbi pe tot ?? N-am voie sa ĂŽntreb , tre sa faci tu non-stop mișto , recomanda-i sa meargĂŁ la Samer la Timișoara atunci
Link to comment
Share on other sites

Eu tocmai pentru asta deschisesem topicul ĂŁla pt pĂŁreri. Pana la urma nu a fost nici un review "funny" și am avut noroc și la "ruleta ruseascĂŁ "

dacĂŁ știi ceva te rog spune , sa nu ma mai duc de acum ĂŽncolo mĂŁcar, sa nu mai bat drumul de la BuzĂŁu sau București pe unde oi fi

Link to comment
Share on other sites

NimĂŁnui nu ii place atitudinea lui , dar se duc oamenii când nu rezolva prin alte pĂŁrți ... cu mine s-a purtat mereu Ok . Știu și ca are prețuri mai mari dar prima data am ajuns când efectiv nu mai știam ce sa fac cu fostul coupe cu o chestie foarte enervanta care o fĂŁcea doar in momentul când parcai mașina- fusesem și la reprezentanta in Frankfurt când am avut drum acolo --- ma puneau sa schimb pompa servo vreo 550 euro deși le tot explicam ca am probat cu alta de la alta mașina ; Eu am un service unde ma duc in Bz de când aveam 16 ani , in București am 2 prieteni care au lucrat la Bavaria și ma mai duc și la ei. Și la Robert la Bimmer ma mai duceam ĂŽnainte... nu ma duc numai la Knet . poate nici dacĂŁ as sta in Tg nu m-as duce numai acolo ca stiu ca e greu cu programarea . Mai am un prieten in Bz cu un e46 136cp care a fost la vreo 3 service-uri in Bz și 2 in Buc și nu reușea sa rezolve , nu știu ce se chinuia sa regleze la pompa .... și a fost acolo și i-a fĂŁcut mașina in 2 ore ... Nu zic , poate o mai fi fĂŁcut și prostii , dar nu am auzit ...
Link to comment
Share on other sites

Pt mine importanta este si atitudinea celui cu care interactionez.

 

De acord cu, colegu, in momentul cand simt atitudinea lui nu este cea care ar trebui sa fie intre un service si un client am parasit acel service si m-a pierdut definitiv ca si client, sigur din partea mea nu o sa mai aiba nici o recomandare buna

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.