Jump to content

recomandare parbriz atermic sau normal


danwmb

Recommended Posts

Daca pe masina am parbriz normal (cred) si as vrea sa pun atermic cauzeaza cumva senzorii sa nu si mai faca treaba??astept niste pareri din partea voastra care aveti cunostinte de cauza.Ce imi recomandati sa pun normal sau atermic care sunt avantajele si dezavantajele.

Daca am postat unde nu trebuie rog un moderator sa l mute,ms,

Link to comment
Share on other sites

cel de la filaret pilkington a spus ca, daca masina nu are de fabrica parbriz atermic el crede ca, senzori nu si ar mai face treaba de aici si nedumerirea mea daca este asa sau nu,iar in privinta pretului cel atermic este 1250 ron cu tot cu chedere si manopera si cel normal 870 ron qwerty84 :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare foarte scump 870 lei un parbriz de e90 Pilkinton. Eu zic ca merita sa ceri o oferta si la alti distribuitori Pilkinton sau chiar la Nordglass. Service-urile Pilkinton pot avea oferte foarte diferie, de exemplu poti sa suni la una din Bucuresti si sa iti ceara 350 lei pe un parbriz iar in Ploiesit sa iti ceara 480 lei. Daca gasesti o oferta mai buna in alt oras te poti intelege cu ei si se face montajul la tine in oras la pretul mai mic.
Link to comment
Share on other sites

cel de la filaret pilkington a spus ca, daca masina nu are de fabrica parbriz atermic el crede ca, senzori nu si ar mai face treaba de aici si nedumerirea mea daca este asa sau nu,iar in privinta pretului cel atermic este 1250 ron cu tot cu chedere si manopera si cel normal 870 ron qwerty84 :thumbsup:

 

inseamna ca nu stie ce vorbeste! Merg senzorii si daca pui atermic, si eu am avut pe e60 parbriz normal si mi-am pus atermic.. In zona senzorilor este facut special.. Daca te uiti la mine la poze , se vede clar..

Singurul lucru care zicea inainte sa il pun, ca nu o sa mearga antiradar daca folosesc.. Dar eu nu folosesc deci nu am treaba si nici nu am incercat daca e chiar asa cum au zis ei... Dar senzorii merg foarte bine..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Se va vedea asa parbrizul atermic sau asta e o folie aplicata?

Întreb deoarece am văzut tot mai multe mașini pe strada cu parbrizul "asa colorat".

 

aia 100% e folie..

asa arata parbrizul atermic.. aia ce ai pus tu sigur e folie..

post-24640-0-27425200-1487190503_thumb.jpg

post-24640-0-53239000-1487190516_thumb.jpg

Edited by mdln
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.