Jump to content

BMW 318i CABRIO - O NOUA CREATIE CRAZY !


andre3y

Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da masina aceasta este adevarat,a aparut si in Revista Cox Tuning&Sound Nr.11.

Nu e frumos,ce e frumos ! E frumos,ceti place tie !

Masina mie unul mi-o place nu pt.ca il cunosc pe propretar in realitate vazuta Live nu prea ai ce sai bagi de vina.

Cand va mai fi o masina asa facuta in romania cum este aceasta si ingrijita si finisata cu grija atuncia poti sa spui ca e naspha.

Link to comment
Share on other sites

Photoshop nePhotoshop e o porcarie, in afara de interior, e oribila, ia-ti o japoneza si bate-ti joc de ea in halul asta.

241408[/snapback]

 

 

De ce e exteriorul o porcarie si interiorul nu???

Atat interiorul cat si exteriorul sunt in aceeasi nota de custom, si sincer mie nu mi se pare asta o masina de pus la taranisme.

Daca "custom work" a devenit o notiune similara cu tiganismele si taranismele, inseamna ca nici benzina nu mai putem pune in rezervor, ca sa nu ii stricam aspectul original al masinii.

Link to comment
Share on other sites

Da masina aceasta este adevarat,a aparut si in Revista Cox Tuning&Sound Nr.11.

Nu e frumos,ce e frumos ! E frumos,ceti place tie !

Masina mie unul mi-o place nu pt.ca il cunosc pe propretar in realitate vazuta Live nu prea ai ce sai bagi de vina.

Cand va mai fi o masina asa facuta in romania cum este aceasta si ingrijita si finisata cu grija atuncia poti sa spui ca e naspha.

241413[/snapback]

 

Acest tuning se preteaza la o japoneza nu la BMW, acest gen de tuning pe BMW este kitch, tiganeala, taranism sau cum vreti voi sa-i spuneti.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca trebuia deschis alt topic, se incadra perfect la TARANISME

241465[/snapback]

 

 

am vazut masina la tuning show parca ?? ..Nu m-a impresionat ....Nu cred sa gasesti vreun cumparator aici ...

si sincer nici in general nu cred ...

Link to comment
Share on other sites

Cand tuningul este dus la limite si impins la maxim gen pimp my ride eu zic ca in cazul bmw este cam depasita limita bunului simt. :blink:

Masina arata bine pana la un moment dat cand iti dai seama ca este facuta doar pentru a reusi sa suceasca cat mai multe capete(intoarce capete)pe strada.Am avut ocazia sa o vad live dar sincer nu mi-a placut.(culoarea scuze e tiganie curata dar nu are rost sa starnim polemica pe aici).Felicitari posesorului pentru banii bagati in masina si pentru premiile castigate(ultimul in Ungaria dupa cate stiu),dar cu banii astia facea o japoneza care se preta la asa ceva.

Cu stima.

Link to comment
Share on other sites

vazut si in COX, vazut si la TV

 

cel mai SCARBOS BMW pe care l-am vazut.

 

sa mor daca va inteleg. Tunningul este pt masini care se preteaza la asa ceva. din fericire sau din pacate, depinde cum o iei, masinile care se preteaza la modificari radicale ale exteriorului sunt cele din japonia. nu degeaba le numesc americanii "Import Tunner". masinile germane sunt CLASICE. dpdv al esteticului NU se preteaza la tunnari masive. devin KITSCH.

 

ca exemplul de aici.

 

presupun ca BRANDEX a inghitit interiorul dintr-un singur motiv... este extrem de aproape de original...

Link to comment
Share on other sites

un singur exemplu elocvent...

 

cred ca multa lume a auzit de SEMA. unul din cele mai mari saloane de tunning din USA - de altfel si din lume.

in mod constant castiga la cea mai buna masina tunnata un anume Chip Foose. ideea lui de a tunna o masina : se modifica liniile standard ale masinii pentru a obtine un aspect mai bun/agresiv/etc fara insa a-si da seama privitorul ca ESTE modificata - vei reusi atunci cand masina va arata ca un model de serie desi este unicat (evident parafrazare)

si cu asta cred ca am spus TOT

cine are ce sa inteleaga va intelege...

Link to comment
Share on other sites

un singur exemplu elocvent...

 

cred ca multa lume a auzit de SEMA. unul din cele mai mari saloane de tunning din USA - de altfel si din lume.

in mod constant castiga la cea mai buna masina tunnata un anume Chip Foose. ideea lui de a tunna o masina : se modifica liniile standard ale masinii pentru a obtine un aspect mai bun/agresiv/etc fara insa a-si da seama privitorul ca ESTE modificata - vei reusi atunci cand masina va arata ca un model de serie desi este unicat (evident parafrazare)

si cu asta cred ca am spus TOT

cine are ce sa inteleaga va intelege...

241478[/snapback]

 

Chip Foose este unul dintre cei mai mari tunneri din USA

Link to comment
Share on other sites

da ma si tu cu precizarea ta...

 

ca nu stiam asta :blink:

 

eu zic ca este cel mai mare din lume pe segmentul pe care opereaza - si din acest segment am scos hotrodurile, clasicile si chestiile future... pe ce ramane nu cred ca il face nimeni

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.