Jump to content

Vreau si eu niște pĂŁreri , opinii...


Satan

Recommended Posts

Salutare tuturor👽,sunt nou pe aici,defapt este prima oarĂŁ când postez pe un forum.

O sa ĂŽncep prin a m-a scuza pentru deranj dar am si eu nevoie de câteva pĂŁreri in a achiziționa un e39 (My fucking dream car)

Am ocazia de a achiziționa un 520d din 2001 (ĂŽntr-adevĂŁr o mașinuța mai leneșa),dar sa nu uitam ca vorbim de 5er o mașina cu o agresivitate (optica :)) )

o garda la sol agreabila (cel puțin așa o vĂŁd eu ) . Știu ca este modelul cu 136 cp știu ca nu e ce-a mai rapida mașina dar , asta este tot ce conteazĂŁ? Doar despre putere?

Mașina care eu vreau sa o cumpĂŁr

Are mai mult de 136 cp (177 cp mai exact)

Este posibil ?? Specific mașina nu are nici o alta modificare decât ca a "piscalit" la soft

 

Pana aici sper ca am fost destul de explicit si va mulțumesc dacĂŁ m-ați ĂŽnțeles,acum,urmeazĂŁ partea cu "probleme".

Nu sunt multe ca sa fiu sincer(niște furtune ,aripa revopsita,nuca schimbĂŁtor adicĂŁ nimicuri) dar are una care m-a pus pe gânduri si suna in felul urmĂŁtor:

Când afara este foarte cald ( specific AFARA ) mașina nu trage de 177 cp , are momente când se flatuleaza apoi ĂŽși da drumul

Când e temperatura afara ok trage de rupe (ma rog pt cei177 de cĂŁluți )

 

 

Va mulțumesc din suflet pt timpul acordat deoarece e vorba de mașina la care eu am visat de la vârsta de 7 ani ( un an mai târziu dupĂŁ ce a apĂŁrut )chiar dacĂŁ mulți poate o sa va radeți si o sa m-a luați la mișto vreau doar sa ĂŽnțelegeți ca ĂŽmi place foarte mult aceste modele ( e39 ) ,clar nu am ales ce-a mai buna motorizare dar vreau o șansa 😔😔

Link to comment
Share on other sites

Eu nu as lua una care sa aibĂŁ problema asta , neștiind exact ce are , mai bine cauți alta dacĂŁ vrei neaparat 520d , cauți tot așa și ĂŽți faci tu soft . Am avut una pentru o scurta perioada de timp - cred ca am ținut-o 2 luni , asta prin 2006 parca , din ce țin minte știu ca avea un consum f f f mic , eu fiind obișnuit cu benzina .
Link to comment
Share on other sites

Mulțumesc frumos pentru sfaturi,mașina care vreau sa o cumpĂŁr este foarte convenabila la preț (sub 2000 € ) si o cumpĂŁr de la persoana cunoscuta care știu ce a fĂŁcut si ce nu a fĂŁcut (omul are doua X5 si pe asta o tine in garaj)

Dar totuși e posibil sa scoți 177 cp dintr-un 520d? Totuși are ceva putere.

Mulțumesc frumos pt timpul acordat

Link to comment
Share on other sites

Stiu un 520 d care este softat la 163 de cai. Nu cred ca are rost sa te indrum catre un 525d, asa-i?...unu la mana poate din cauza impozitului si a doua pentru ca cumperi masina de la o sursa sigura...
Link to comment
Share on other sites

Dețin acasĂŁ un Vectra B 2.2 DTI (125 cp) impozitul nu ar fi prea mare problema ,chestia e ca proprietarul mi-a spus ca cicĂŁ are 3 trepte de a modifica softul

Si pentru modelul 520d e in felul urmĂŁtor:

Prima treapta 145 cp

A doua 166 cp

Si a treia 177 cp

Doar ca la a treia scoate puțin fum,ulei nu consuma de la schimb la schimb (spune dansul )

Când spun puțin fum m-a refer condus mai sportiv ( 3000-4000 rpm )

 

Repet,nu sunt cunoscĂŁtor de acest model sau de softuri sau mai știu eu ,pe mine pur si simplu m-a fascineazĂŁ mașina așa cum aratĂŁ, cum sta pe sosea,cursa la drum....

Este o mașina extraordinara (din punctul meu de vedere)

O mașina care a scris istorie

Intr-un cuvânt

FORMIDABILA !!!

Eu am postat aici din curiozitate si cu scopul de a ĂŽnvața câte ceva despre acest model

DacĂŁ posesorul actual ma minte,va mint si eu ....

Va mulțumesc pentru ĂŽnțelegere

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.