Jump to content

Problema trapa panoramica E91


angitamas18

Recommended Posts

Buna seara ,

 

Am o problema cu masina (320d , 2005 , E91) , nu se inchide trapa panoramica. Cand inchid si ajunge aproape la pozitia inchisa imediat se deschide inapoi. Am fost la service , a pus pe tester si mi-a zis ca problema este la buton . A mai zis ca nu-mi poate schimba butonul doar tot panoul de comanda care nou (asa a zis el pt ca nu am gasity pe net ) ma costa 1700 lei.

Daca cineva a mai patit asa ceva va rog sa ma ajutati .

Link to comment
Share on other sites

Probabil este ca la geamuri, daca nu poti sa faci reinitializarea din buton incearca cu testerul

 

Inseamna ca la service sunt chiar niste tigani care vor sa scoata de la oameni cati mai multi bani , mie nu mi-a zis chestia asta la service ca se poate face initializare nici din buton nici cu testeru. Atat mi-a zis ca da eroare cu cod XXXX si trebuie inlocuit tot panoul de comanda .

Link to comment
Share on other sites

Pai si l-ai schimbat deja inainte sa te interesezi? Sau l-ai resetat dupa tutorial si si-a revenit? La service-uri oamenii sunt pusi pe ardere....

 

Inca nu a putut incerca pentru ca masina e la service la alta problema,mi-a fost foarte infundat filtru de particule si am lasat sa mi le curete. Sper ca va functiona si la mine metoda din tutorial. Revin cu post dupa ce am incercat.

Link to comment
Share on other sites

Sunt foarte curios tu ce masina ai ca esti asa destept . Daca chiar esti smecher si permiti bravo tie , eu am luat la ce am avut bani si normal ca am de rezolvat penel pt ca nu e masina noua , si incet incet o sa rezolv. Dar tu chiar crezi ca sa zicem daca luam cu 7000 nu avea problema deloc ?
  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Problema e cand cumperi un model sub pretul real...atunci te intrebi de ce pretul este mic...crezi ca face un strain pomana?!?!?

Eu am un e91 cumparat cu 11.300 acum cateva luni si dupa cateva investitii ajunge la 13.500.

 

Deci ai investit si tu in el , eu sunt constient ca o sa mai bag bani in el pana ce va fi totul ok , normal pt ca nu e masina noua. Dar la mine nu a fost chiar cu asa mult sub pret pt ca masina e fin 2005 , banuiesc ca a tau ii din 2008 2009 fl . Eu la asta am avu bani , si oricum in masina tot timpul investesti , dar si daca nu ai masina ii naspa.

 

Putin probabil sa fie nevoie sa schimbi tot panoul de comanda, incearca si metoda lui six in line cu resetare generala a trapei.

Am incercat si din pacate nu functioneaza , si am fost si la

Alt service si acolo mi-a zis ca a incercat sa dea jos panoul si a descoperit ca a fost umblat la el pt ca ii lipit ci superglue pt prostu care a dat sos a rupt clemele .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.