Jump to content

Pret corect E46


vimann

Recommended Posts

Salut, m-a apucat dorul de BMW si ma tot uit la E46 NFL (nu vreau valvetronic).

Ma intereseaza un 318i sau 318ci an maxim 2001, sa aiba motorul vechi M43 ca sa pot mesteri in voie la ea.

Care ar fi un pret corect de achizitie pentru masina pe care o caut ? As vrea sa nu ma plimb prin tara dupa oferte care par prea bune...

Link to comment
Share on other sites

depinde de dotari si stare. una moartaaaaa total pleaca de la 1400-1500eur.

una in stare mai buna(stare mai buna ptr ce inseamna o masina veche de 15-18 ani) si cu ceva dotari (xenon, navi, trapa, pilot, pachet m - astea sunt dotari nu clima si 4 geamuri) nu ar trebui sa coste peste 2300- maxim maxim 2500.

 

totusi mare grija la achizitie ca sunt masini vechi, marea majoritate cu rugina si destule probleme (mai mici sau mai mari). e FOARTE greu sa iei o masina in mintile ei, o masina pe care merita sa o achizitionezi. cred ca ai avea o sansa mai mare la masina mai buna daca cauti mai mult printre cele recent aduse.

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Mersi frumos de raspuns.

Cu rugina nu stau la discutii, am avut o masina in trecut cu problema asta si nu mai trec prin asa ceva. Masina actuala am antifonat-o de i-au sarit capacele tocmai ca sa nu se repete istoria.

Edited by vimann
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

depinde de dotari si stare. una moartaaaaa total pleaca de la 1400-1500eur.

una in stare mai buna(stare mai buna ptr ce inseamna o masina veche de 15-18 ani) si cu ceva dotari (xenon, navi, trapa, pilot, pachet m - astea sunt dotari nu clima si 4 geamuri) nu ar trebui sa coste peste 2300- maxim maxim 2500.

 

totusi mare grija la achizitie ca sunt masini vechi, marea majoritate cu rugina si destule probleme (mai mici sau mai mari). e FOARTE greu sa iei o masina in mintile ei, o masina pe care merita sa o achizitionezi. cred ca ai avea o sansa mai mare la masina mai buna daca cauti mai mult printre cele recent aduse.

 

Eu cred ca un E46 in toate mintile fie el si benzina costa minim 2500 euro. Uite cum e piata in Germania: http://bit.ly/2rVzygz

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.