Jump to content

Faruri bmw e90 aftermarket sau modificate cele originale


costyserbanescu

Recommended Posts

Buna seara,

Detin un bmw e90 din 2006 si am faruri normale fara lupa sa angel eyes. Unele originale cu lupa si angel sunt greu de gasit si destul de scumpe, in sa am gasit ceva aftermarket destul de ok la pret ( o sa atasez cateva poze mai jos ). A pus cineva asa ceva pe masina ? Renteaza mai bine sa le modific pe ale mele sa pun lupa si angel ? Astept raspuns de la cei care au facut operatiunea aceasta la masina .

Cei care o sa inceapa cu comentarii de genul "ca asa e romanul isi cumpara bmw si nu are bani de faruri originale "sau alte comentarii sunt rugati sa se abtina. Pur si simplu vreau doar angel(imi place cum se vede) nu ma intereseaza neaparat xenon, iar ca sa dau 1000 euro pt unele originale mi se pare putin cam mult.

O zi buna

post-77047-0-63733900-1500994082_thumb.jpg

post-77047-0-60740200-1500994088_thumb.jpg

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu as vrea exact acelasi lucru ca si tine. Am cautat pana m-am saturat si am ajuns la concluzia ca daca vrei doar angel eyes, o solutie ar fi farurile de e90 lci, care au tot becuri halogen. Farurile originale sunt foarte greu de demontat si nu se poate pune inel cu led-uri smd pentru ca oglinzile farurilor nu sunt perfect rotunde, se intrepatrund una cu alta (nu este asa simplu ca la e46). Farurile noi de e90 lci cu angel eyes si becuri halogen costa intre 577 lei (TYC) si 853 lei (Valeo). Am vorbit aici: https://www.autoeco.ro/far/bmw-seria+3+e90-318+i/25465/ si mi-au zis ca nu se potrivesc... Va rog pe cei care stiti sigur daca se potrivesc sa ne spuneti si noua! Adica daca se potrivesc mufele de la instalatia electrica si daca modulul de lumini de e90 an 2006 este compatibil cu aceste faruri e90 an 2008-2011. Ma gandesc ca fizic se potrivesc, fara modificari la aripi sau bara fata. Diferente in far sunt: becul de pozitie, care lumineaza inlele, este de 10W (la lci) fata de 5W (la non lci) si becul de semnalizare este de 24W (la lci) fata de 21W (la non lci).
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pana la urma am montat pe e90 din 2005 faruri Valeo de e90 lci (bec halogen). Se potrivesc 100%, si la prinderi si la instalatia electrica. Este putin de munca, trebuie demontata bara fata si partial aparatorile de noroi de la roti. Scule necesare: tubulara de 8 si de 10, torx de 30, surubelnita dreapta ingusta, etc. Farurile sunt made in Romania, echipate complet: 4 becuri si motoras pe fiecare far. Daca vreti sa puneti xenon implica si alte modificari... Farurile sunt identice cu cele de lci (echiparea de fabrica), le lipseste doar sigla BMW.
Link to comment
Share on other sites

chiar se potrivesc cele de lci pe e90 2005 ? si eu sunt interesat ca am gasit unele aftermarket la 990 lei

 

http://www.bestautovest.ro/set-faruri-tuning-bmw-seria-3-e90-e91-sedan-touring-11-2004-08-2008-bestautovest-fata-stanga-dreapta-fumurii-cu-bec-h1-h1.html

 

uite aici unele frumoase

Edited by Adrian141989
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stiu ca gusturile nu se discuta, dar sunt urate cu spume.

 

 

iti dau dreptate , daca nu avea ledul deasupra era bestial, dar pe deoparte sunt ieftine la banii astia......

 

stim toti cat costa la mana a 2 a faruri , mai au si defecte mai trebuie polisate mai o ureche crapata, exemplu iti dau ca am spart bara in borduri si am fost la dezmembrari in pitesti, 1300 lei bara fata zgariata si cu defect...... :censored: am cumparat de pe olx la 170 lei bara noua si am vopsito .......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.