Jump to content

F10 530D


Crysis21

Recommended Posts

eu cu a mea personala am gresit cand am vandut-o. am stat prea mult pe ganduri si am refuzat multe oferte, dupa care am lasat-o sa plece la 15mii, desi imi venise oameni cu banii la ei pe la 16-16,5 si eram incapatanat :))...pana am realizat ce fac a scazut deja prea mult pretul. vorbesc de alt f10 cu km mai multi tot din 2010 (nu cel cu km putini). de acum inainte mereu am sa vand masinile pe baza de oferta, nu ma mai uit la 1-2-300, ca si cand cumperi vrei sa rupi din pret.

nu te mai gandii ca ai intretinut masina sau ca e dotata. vezi unde se situeaza si aia e...

daca as fi in locul tau as pune masina de pe acum la vanzare...daca pleaca repede te descurci tu cateva luni. ianuarie-februarie nu e un moment propice sa vinzi, ci sa cumperi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Update: am facut o noua revizie de ulei si filtre, ocazie cu care am facut cunostinta cu colegul RaYn3. Baterie noua VARTA SILVER dynamic AGM 95 Ah. KM: 228000

 

:) Baterie de 95Ah ai avut pe ea, nu de 105? Si eu tot Varta Silver am luat anul trecut, initial de 95Ah, dar cand am fost la Ciobi s-o schimbe, surpriza, era de 105. Am returnat-o si am luat de 105. Era baterie OE, dar facuta tot de Varta. Asta noua, avea exact aceleasi caracteristici, inclusiv carcasa arata la fel ca si cea OE(Varta)

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

Haha, update. Bateria de 105Ah e prea lunga si nu intra in locasul bateriei. Trebuie sa o returnez si sa plasez din nou comanda pentru cea de 95.

 

Varta 95Ah G14 - lungime 35cm

Varta 105Ah H15 - lungime 39cm

 

Pe site-ul varta ambele baterii apar ca fiind compatibile pentru masina mea, dar se pare ca in realitate lucrurile stau putin diferit. O alta varianta la care ma gandesc, este configuratia diferita a locasului de baterie, datorita casetei de directie pe spate si a unor componente aditionale pentru ea.

Link to comment
Share on other sites

Mda...ciudat ca tu pe 3litri ai de 95Ah si eu pe 2.5(2 litri) am de 105. Probabil am mai multi consumatori, desi overall m-as astepta ca dpdv al motorului, unul mai mare sa consume mai mult. Cu siguranta am alti consumatori pe care tu nu ii ai si de aici capacitataea mai mare la mine.
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

- 2018 s-a incheiat cu o schimbare de parbriz, datorata unei pietre pe autostrada in Austria :pirate:

- Saptamana aceasta a primit filtre noi + ulei.

 

Masina este de vanzare. Pretul este de 15.800 negociabil. In prezent are 259000KM.

 

Maine incerc sa pun poze de actualitate in ambele topicuri, cat si un anunt pe OLX.

Link to comment
Share on other sites

Ironia este ca nu stiu exact cum s-a intamplat. Am mers cu prietena mea sa isi cumpere o masina din Germania, iar cand s-a intamplat evenimentul eu eram in masina cu ea, BMW-ul il conducea cumnatul meu. Ma asteptam sa mi se intample de multa vreme in Romania. Bonus, am mai primit si amenda in zona unor lucrari, 107 pe limita de 80 :goodjob: Edited by Crysis21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.