Jump to content

Volan blocat BMW GT 3.0 2012


Recommended Posts

Salutare grup acum cateva zile am postat aici o intrebare referitoare despre volanul masinii blocat pe pozitia cea mai inalta,dupa ce am incercat sa verific sigurantele m-am lasat pagubas deoarece accesul la tabloul de sigurante din torpedo era foarte dificil asa ca am decis sa merg la reprezentana BMW din Ploiesti.

 

Am cerut doar o constatare reclamand problema volanului si verificarea sigurantelor costul constatarii fiind de 300 Ron..Am lasat masina acolo si am fost sunat dupa 3 ore spunandu-mi ca masina nu poate fi investigata deoarece necesita update de soft care costa 750 Ron .

 

Nu postez aici ca sa ma plang de preturile piperate ptr un simplu update si doar ca sa intreb daca imi poate cineva recomanda o varianta mai ieftina in Ploiesti sau judetele limitrofe..deja am achitat 300 de lei ca sa aflu NIMIC ðŸË¢

PS: Masina este un BMW GT 3.0 din 2012799f1792dbc97115f27026ec6fb286ed.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tipic , mergi vaca si te intorci bou ... Asta e furt pe fata , te-au taxat pentru nimic , nici macar nu au putut sa faca o investigatie dar banii I-au luat.

Nu am stiut ca nu se pot verifica sigurantele daca nu ai ultima actualizata ... ''E mai destepte bmwurile de cat credem noi'' sau sunt pe aceasi mana cu reprezentantele BMW !!! :)))))

 

Ingineri de joasa speta si hottie la cel mai inalt nivel.

 

PS: Pana la urma ai platit pentru o confirmare ... Nenea. am o problema , nu merge volanul!! ... Da , nu merge si nu am ce sa ii fac ... plateste 300 lei la casierie.

 

PS2: CUm de au putut sa vada ca are probleme cu releul de la bujii dar nimic despre volan ... ?

Edited by OPaul
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Diagnoza functioneaza fara update general, din moment ce au vazut celelalte erori. In mod sigur nu stiu ce au masina, si te pun sa faci update de soft in speranta ca se rezolva. Asa am patit si eu cand am dus-o sa imi diagnosticheze pierderile de curent. Au spus ca trebuie soft nou la masina, ca poate un modul nu intra in sleep. Am facut update-ul in reprezentanta (250 de lei acum o luna) ca apoi sa se dovedeasca ca era ceva consumator ce nu avea treaba cu soft-ul. Diagnoza e trial and error
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.