Jump to content

Dilema f30


Claudius00

Recommended Posts

camera aceea incercuita nu e pt detectare semne circulatie(pt asta trebuie Kafas ca ACEASTA ).

Camera este folosita strict pt High Beam Assist si atat.

Acesta din link tau este Kafas 2, cel din imaginea lui este Kafas 1, modelul mai vechi.

 

Ambele fac acelasi lucru, semne de circulatie, high beam assist si nu stiu daca mai e si alta functie ...

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Ma gandesc sa imi cumpar camera DVR pentru F30 . Voi ce variante aveti si cat de bine se vad ?

 

Salut,

Eu am pe fata (tot F30) o camera Viofo A119 si face toti banii, cred ca e cel mai bun raport calitate pret, e f discreta, nu se vede aproape deloc din afara masinii (undeva pe la 400 lei)

Pe spate am luat de curand un Xiaomi 70 min, care are wifi, e f ok la banii aia (vreo 150 lei)

Atasez niste poze doar cu cea pe pe spate, cu cea din fata nu am

post-70829-0-32550500-1524215975_thumb.jpeg

post-70829-0-73107100-1524216026_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

in decodarea vin-ului tau nu ai decat optiunea S5ACA High-beam assistant.

Nu ai si S8THA Road sign detection.

 

de aceea am zis de la inceput ca nu ai cum sa iti detecteze semnele de circulatie cu camera aceea care are doar lentile pt culori in ea(cred ca rosu si inca o culoare alb/albastru nu stiu sigur).

Pt semne, trebuie Kafas.

Edited by Danyro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Eu am pe fata (tot F30) o camera Viofo A119 si face toti banii, cred ca e cel mai bun raport calitate pret, e f discreta, nu se vede aproape deloc din afara masinii (undeva pe la 400 lei)

Pe spate am luat de curand un Xiaomi 70 min, care are wifi, e f ok la banii aia (vreo 150 lei)

Atasez niste poze doar cu cea pe pe spate, cu cea din fata nu am

Din cate vad Viofo A119 nu se activeaza in caz ca se itampla un eveniment in parcare pentru ca nu are baterie ? Ai facut si tu treaba cu cuplarea adaptorului pe siguranta ?

Link to comment
Share on other sites

Din cate vad Viofo A119 nu se activeaza in caz ca se itampla un eveniment in parcare pentru ca nu are baterie ? Ai facut si tu treaba cu cuplarea adaptorului pe siguranta ?

Da, nu are batere si e mai bine sa nu aiba (ca sa nu se umfle de la caldura din masina vara). Eu personal nu am legat la baterie, se poate face insa nu m-a interesat. Si chiar daca iei una cu baterie...nu iti imagina ca bateria aia rezista multe ore, solutia este sa o legi cumva direct incat sa fie alimentata si cu motorul oprit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.