Jump to content

Faruri f10


Bobby zYo

Recommended Posts

Vreau sa precizez ca am si proiectoare ceata ...iar cornering light nu se aprind odata cu aprinderea proiectoarelor de ceata ... totusi sunt nelamurit am tot cautat pe YouTube si pe diferite forumuri si nu am gasit cum le pot aprinde

 

La tine cornering se face prin farul din interior. La echiparea cu LED, corneringul se face prin proiectoare. Nu stiu daca poti coda sa se aprinda si proiectoarele.. incearca la colegii de pe forum care se ocupa cu asa ceva

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

La tine cornering se face prin farul din interior. La echiparea cu LED, corneringul se face prin proiectoare. Nu stiu daca poti coda sa se aprinda si proiectoarele.. incearca la colegii de pe forum care se ocupa cu asa ceva

Sunt si cu Led care au cornering in far la interior.Cele care au Night Vision cu Dynamic Spot.

Link to comment
Share on other sites

Sunt si cu Led care au cornering in far la interior.Cele care au Night Vision cu Dynamic Spot.

 

La mine nu exista "interior" pentru ca farul este imaprtit pe jumatatea de sus si cea de jos. La ce masina te referi mai exact? Stiu ca pachetul de faruri led vine si cu proiectoare de ceata led care au integrat corneringul in ele

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa precizez ca am si proiectoare ceata ...iar cornering light nu se aprind odata cu aprinderea proiectoarelor de ceata ... totusi sunt nelamurit am tot cautat pe YouTube si pe diferite forumuri si nu am gasit cum le pot aprinde

Trebuia sa cauți in manual

Comutatorul de lumini pe auto, iei de volan stânga/dreapta. Intensitatea luminii e direct proporționalĂŁ cu unghiul rotii. Nu ĂŽmi mai amintesc exact pana la ce viteza funcționeazĂŁ.

Nu au treaba cu proiectoarele; totuși se pot coda sa funcționeze și acestea pe cornering

 

Nu faceti confuzie Bixenon simplu cu Bixenon adaptiv cu functia cornering...Primele au lupele din interior doar de design , cele adaptive au striatii verticale pe interior. Nu exista Bixenon adaptiv fara cornering!

Corect +1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

La mine nu exista "interior" pentru ca farul este imaprtit pe jumatatea de sus si cea de jos. La ce masina te referi mai exact? Stiu ca pachetul de faruri led vine si cu proiectoare de ceata led care au integrat corneringul in ele

 

NU este adevarat! Uita-te mai atent! La BMW F10 cu LED adaptiv , cornering-ul se face prin led pe interiorul farului...

post-35381-0-89320900-1542197008_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

NU este adevarat! Uita-te mai atent! La BMW F10 cu LED adaptiv , cornering-ul se face prin led pe interiorul farului...

 

Corneringul se face prin proiectoarele de ceata pe LED + miscarea luminii farului stanga dreapta, cel putin la viteza mica, de parcare. La viteza mare nu am avut cum sa testez.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Corneringul se face din far la cele adaptive.La viteza mica asa face la mine si am proiectoare cu led. Nu face din proiectoare. Am faruri fara led.

 

Eu va cred dar sa spun 100% ca la mine asa face si am la fel, faruri led adaptive + proiectoare ceata led. Chiar o sa pun si un video cand virez ca aprinde si proeictorul pe partea respectiva.

Edited by Magnusy
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pai si eu tot adaptive....si face prin far. LED original. O sa fac poze si pun aici...

 

Cel mai probabil si la mine aprinde si in far unde ai aratat tu si nu am observat eu.. dar la viteze mici cand iei mai mult de volan imi aprinde si proiectorul progresiv pe partea respectiva.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.