Jump to content

Sfat achizitie 530 e60 Lci


Cristy07

Recommended Posts

Salut, incepe prin faptul ca e60 nu a fost fabricat in 2010, cine zice ca e 2010 te minte, sunt maxim 2009. Masina este destul de scumpa la intretinere, distributia se rupe dar nu ca la f10, ci mai rar. Sa te uiti la galeria de admisie pierde ulei in general.. fulie, caseta directie, sa schimbe cutia fin daca e automata... sunt multe, fa o verificare la un service.
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Luati va voi din 2010 ca vad ca stiti mai bine, an de fabricare 2010,nu inregistrare. Cristy vad ca sti multe nu mai ai nevoie de sfaturi, vezi ca sunt si in 2011 curat, curat :)).

 

De curios , si wikipedia se inseala ca si aici scrie PRODUCTION 2003 - 2010 ?

 

https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_5_Series_(E60)

Link to comment
Share on other sites

Da, dute tu si ia din 2010. Asta scrie la f10 pe wikipedia Jan 2010 – Mar 2017, ai naibi astia la bmw au facut si f10 si e60 cateva luni in pararel... multi destepti pe aici...

 

 

Nu vreau sa fac polemica cu tine,,, dar vreau sa te intreb daca cele trecute in tabelul de sub se refera la anii in care au fost inmatriculate? Nu de alta dar wikipedia asta chair stie tot atunci ...

 

https://imgur.com/a/A6AWfMz

Link to comment
Share on other sites

Inmatriculate nu fabricate, daca nu facem diferenta intre aceste lucruri vorbim degeaba, una e masina fabricata la data x si alta e inmatricularea. O masina se fabrica sa zicem in 2009.12 si o poate cineva cumpara in 2010 si o inmatriculeaza in acel an, dar asta nu insemna ca a fost fabricata in 2010. Singura care este posibil din ce am vazut sa fi fost fabricat in 2010 e m5-ul, dar nu e cazul pt un e60 normal.... am terminat contrazicerile, luati-va voi e60, nu e61 nu m5, fabricat in 2010, bravo voua. Edited by branevl
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare , sunt decis sa achizitionez un e60 530 2009-2010, as dori niste sfaturi legate de acest motor ,fiabilitate daca au probleme cu diatributia, si la ce sa fiu atent la achizitia acestui motor

P.s si unele pareri de 535 2009-2010

Multumesc

 

ON TOPIC :

 

Recomand cu tarie 535d , e altceva, am avut ocazia sa conduc si este misto.

Dar si aici iti dau o mica idee daca ai buget poti merge si pe 535xi care destul de rar , foarte dotate de cele mai multe ori si am avut ocazia sa conduc si sunt destul de impresionante ca handling in conditii "sportive".

 

BMW e60 in peransamblu nu este o masina ieftina de intretinut dar nici printre cele mai scumpe , este undeva la mediu ( depinde de cum a fost tratata evident ) asa ca o diagnoza mecanica si electronica nu iar strica viitoarei achizitii.

Problema cu distributia e consacrata deja asa ca iti asumi daca nu a fost facuta un buget extra pentru a trai linsitit din punctul meu de vedere.

 

Sper ca te-am ajutat ,

bafta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.