Jump to content

Sfat Achizitie E90


DragoMUseveni

Recommended Posts

Buna ziua, am decis sa imi cumpar in urmatoarele 2 saptamani un BMW E90 07, 08 2.0 diesel in jurul a 6000 de euro . As dori sa ma ajutati cu cateva informatii legate de prtul pieselor , de consum si fiabilitate.

Mentionez ca masina respectiva va fi folosita pentru drumuri destul de lungi saptamanale deci cel mai probabil voi depasi 15000 de km anual

 

 

Multumesc anticipat pentru raspunsuri. Daca topicul este dublat sau nu este potrivit acestui subforum rog un admin sa il stearga.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

In regim de autostrada, varianta de 177 hp,consumul nu sare de 6 .

Piesele , mie personal, nu mi se par foarte scumpe , daca excludem garniturile.

Garniturile mi se par exagerat de scumpe , de ex. un rahat de o'ring negru, la termoflot, costa 30 de lei si iti trebuie 4 .

Sa nu fiu inteles gresit, 30 de lei nu sunt bani multi...dar , totusi, e un rahat de o'ring , care in mod normal costa 50 de bani , te simti furat .

In rest, e o masina ok, nu costa foarte mult intretinerea !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.