Jump to content

F30 vs F36


claudiu1892

Recommended Posts

Eu as cauta faruri LED, iar dacă tot ții la Navi Pro, atunci cauta NBT EVO cu modul wireless și wireless charging, sa poți folosi Waze.

 

Merci.

 

La 4er ca sa aiba faruri led, trebuie sa fie produsa dupa ianuarie 2017, deci e si mult mai scumpa.

 

Cum imi dau seama ca are NBT Evo vs NBT? Banuiesc ca e diferenta si la rezolutie. Dar daca nu vad masina live pana o cumpar, trebuie sa-mi dau seama dupa altceva.

Daca masina este produsa dupa 2015, si are Navi Pro, vine automat cu NBT Evo?

Edited by Claudiu F
Link to comment
Share on other sites

Nu e suficient sa aibă EVO... Mai citește odată.

Deci pe un mod NBT Evo ID5/6 nu poti folosi Waze? Din ce am citit, de la ID 5 in sus au si functia Carplay. Dar cineva spunea ca nu merge Waze la BMW prin Carplay. Sunt cam confuz :))

Edited by Claudiu F
Link to comment
Share on other sites

Tipul exact de navi il stii decodand seria de caroserie - repet, este singura sursa 100% corecta de informatii cu privire la dotarile din fabrica ale masinii; nu te lua dupa pozele masinii sau ce scrie in anunt.

 

Pt screen mirroring iti trebuie NBT Evo Id5/Id6; pe Id4 nu merge.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tipul exact de navi il stii decodand seria de caroserie - repet, este singura sursa 100% corecta de informatii cu privire la dotarile din fabrica ale masinii; nu te lua dupa pozele masinii sau ce scrie in anunt.

 

Pt screen mirroring iti trebuie NBT Evo Id5/Id6; pe Id4 nu merge.

Multumesc. Folosesc mdecoder pentru a vedea dotarile, insa nu stiu dupa ce cod ar trebui sa ma uit pentru a face diferenta intre NBT vs NBT EVO Idx.

Am inteles ca id5 e introdus incepand cu 2016 la Navi Pro. Si ca se poate upgrade de soft si la Id6.

Edited by Claudiu F
Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti despre asta?

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-4-420-ID7Gxc85.html

 

Stiu ca e 420d, si ca nu are cateva dintre dotarile mentionate mai sus (cea mai importanta fiind Navi Pro), dar masina pare sa fie intr-o stare f buna, e fabricatie 2017, nu are daune in istoric, are inca garantie pana in dec. Ultimul pret ar fi 26500.

 

Merci!

Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti despre asta?

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-4-420-ID7Gxc85.html

 

Stiu ca e 420d, si ca nu are cateva dintre dotarile mentionate mai sus (cea mai importanta fiind Navi Pro), dar masina pare sa fie intr-o stare f buna, e fabricatie 2017, nu are daune in istoric, are inca garantie pana in dec. Ultimul pret ar fi 26500.

 

Merci!

exemplul tipic de masina pe care o iei pt km , garantie exact ce discutam mai sus , optiuni pauza , le vei simti lipsa dupa ce te vei obisnui cu masina , un plus pt interior care e o culoare deosebita , la ext farurile led si cam astea ar fi , totusi nu iti doreai GC , e mai practic .

Link to comment
Share on other sites

exemplul tipic de masina pe care o iei pt km , garantie exact ce discutam mai sus , optiuni pauza , le vei simti lipsa dupa ce te vei obisnui cu masina , un plus pt interior care e o culoare deosebita , la ext farurile led si cam astea ar fi , totusi nu iti doreai GC , e mai practic .

 

Exact. Trebuie sa aleg daca iau una mai veche si mai dotata, sau una ca asta. Ma gandesc sa mai negociez putin cu el, in timp ce mai caut oferte.

 

merci, revin cu detalii

Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti despre asta?

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-4-420-ID7Gxc85.html

 

Stiu ca e 420d, si ca nu are cateva dintre dotarile mentionate mai sus (cea mai importanta fiind Navi Pro), dar masina pare sa fie intr-o stare f buna, e fabricatie 2017, nu are daune in istoric, are inca garantie pana in dec. Ultimul pret ar fi 26500.

 

Merci!

pacat de lipsa navigatiei pro... nu pot intelege de ce ti-ai achizitiona o masina noua, pe care ai posibilitatea s-o configurezi cum vrei, insa uiti aspecte importante pentru a o face mai dorita in piata asta de sh.... pacat!

continua sa cauti si tine-ne la curent :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

pacat de lipsa navigatiei pro... nu pot intelege de ce ti-ai achizitiona o masina noua, pe care ai posibilitatea s-o configurezi cum vrei, insa uiti aspecte importante pentru a o face mai dorita in piata asta de sh.... pacat!

continua sa cauti si tine-ne la curent :thumbsup:

 

Pentru ca majoritatea sunt luate de flote si acolo conteaza spre deloc grija revanzarii. Am vazut masini configurate bizar, pachete m, optiuni scumpe ca si distronic si clima din aia cu rotite ca la Logan cu gradele scrise pe ele.

Padelele sunt usor de montat probabil, dar de regula vine optiunea cu cutia codata sport si mai ales ceva misto, stickul scurt de schimbator care arata bine fata de maciuca lunga standard.

Link to comment
Share on other sites

Am schimbat eu volan si joystick plus codare cutie. In final dupa revanzarea pieselor vechi toata distractia m-a costat cam 200€. Nu ai cum sa gasesti masina second cu toate dotarile dorite, asa ca daca anumite retrofituri sunt usor de facut si nu foarte costisitoare poti sa te orientezi catre o masina care nu le are.
Link to comment
Share on other sites

Pentru ca majoritatea sunt luate de flote si acolo conteaza spre deloc grija revanzarii. Am vazut masini configurate bizar, pachete m, optiuni scumpe ca si distronic si clima din aia cu rotite ca la Logan cu gradele scrise pe ele.

Padelele sunt usor de montat probabil, dar de regula vine optiunea cu cutia codata sport si mai ales ceva misto, stickul scurt de schimbator care arata bine fata de maciuca lunga standard.

 

Nu stiam ca difera asa de mult stickul intre cutia sport vs standard. E bine de stiut.

Zicea cineva ca la aia sport este doar o chestie de piele in spatele stickului.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiam ca difera asa de mult stickul intre cutia sport vs standard. E bine de stiut.

Zicea cineva ca la aia sport este doar o chestie de piele in spatele stickului.

 

Stickul la cutia 2tb este mai scurt si arata mai bine decat maciuca aia lunga.

Uite din masina mea o poza.

post-72794-0-39021100-1552560924_thumb.jpg

Edited by cavaliere
Link to comment
Share on other sites

Stickul la cutia 2tb este mai scurt si arata mai bine decat maciuca aia lunga.

Uite din masina mea o poza.

Eu unul nu vad vreo diferenta, cel putin din poze. Sau poate nu sunt prea atent la detalii :))

 

Uite cum arata la una fara cutie sport si fara padele:

post-93904-0-91994100-1552568509_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Uite din alt unghi..

 

Da, asa e, parca e mai scurta :)

 

Intre timp, am gasit un Seria 3, care e destul de dotat. Din nou, e 320d. Motoarele 328 si 330 sunt destul de rare, observ.

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GvWUm.html

 

Ca idee, 22000 net ar fi un pret corect?

 

multumesc

Edited by Claudiu F
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.