Jump to content

E90 lci


Denissss

Recommended Posts

Salut , probabil ca nu e cine stie ce , doar ca mi se pare foarte ciudat;

Problema mea este ca butonul acela de la casetofon, butonul de volum , se da mai tare in partea stanga si mai incet in partea dreapta , invers decat ar fi normal.

Oare masina a fost adusa din anglia si nu mi am dat seama ? Sau sa fie altcv?

Am intrebat pe toata lumea si nimeni n a stiut sa mi explice , poate stiti voi :D

Link to comment
Share on other sites

wbapp71050a619492 , masina este un e90 lci din 2009 adusa din italia si cumparata din bulgaria , iar in afara chederelor si a manerelor care trebuiesc schimbate (am inteles ca este o problema comuna la e90) nu pare a avea alte probleme in afara de acel buton care mi se pare dubios rau....
Link to comment
Share on other sites

Poate a fost schimbat modulul respectiv cu un modul de pe o masina din uk.

Ok , stiti unde as putea sa merg cu masina ptr a afla ce inseamna treaba asta ? Pentru ca am fost la 2 service uri pentru alte verficari si am intrebat si despre acest buton , si nimeni n a stiut sa mi spuna

Link to comment
Share on other sites

Ok , stiti unde as putea sa merg cu masina ptr a afla ce inseamna treaba asta ? Pentru ca am fost la 2 service uri pentru alte verficari si am intrebat si despre acest buton , si nimeni n a stiut sa mi spuna

Casetofonul a fost reparat si a fost inlocuit butonul de volum.Pentru a reveni la normal cauta un electronist care sa-ti inverseze doua fire de la butonul de volum.Dureaza doar cateva minute.Mai mult dureaza sa-l scoata din bord, sa-l desfaca sa stie ce fire sa inverseze ( firul cald cu cel de masa).De aceea la service nu se baga nimeni. Si probabil ca manopera e cat jumatate din pretul unui casetofon nou.

Edited by cristianro
Link to comment
Share on other sites

Casetofonul a fost reparat si a fost inlocuit butonul de volum.Pentru a reveni la normal cauta un electronist care sa-ti inverseze doua fire de la butonul de volum.Dureaza doar cateva minute.Mai mult dureaza sa-l scoata din bord, sa-l desfaca sa stie ce fire sa inverseze ( firul cald cu cel de masa).De aceea la service nu se baga nimeni. Si probabil ca manopera e cat jumatate din pretul unui casetofon nou.

 

Si cam cat este pretul pe jumate al unui casetofon nou ? :))

Link to comment
Share on other sites

:)) bine ca nu o sa masina in stanga cand dai dreapta de volan

 

Eu unul as putea sa traiesc cu "problema" cu volumul.

 

Daca ai casetofon bussiness, cumpara unul professional si ai rezolvat 2 dintr'o lovitura... si butonul , si sunetul imbunatatit in boxe

Link to comment
Share on other sites

:)) bine ca nu o sa masina in stanga cand dai dreapta de volan

 

Eu unul as putea sa traiesc cu "problema" cu volumul.

 

Daca ai casetofon bussiness, cumpara unul professional si ai rezolvat 2 dintr'o lovitura... si butonul , si sunetul imbunatatit in boxe

 

:)) nu este o problema foarte mare , doar ca voiam sa fiu sigur ca n a fost adusa din anglia sau cv de genul , si este foarte deranjant cand se urca cineva in maisna si da volumul la muzica mai tare sau mai incet , trebuie sa ma justific la toata lumea dc e invers ...eu zic ca trebuie remediata problema :D

Link to comment
Share on other sites

Si cam cat este pretul pe jumate al unui casetofon nou ? :))

Casetofoane noi Akai se gasesc in carrfour incepand de la 80 lei, decat sa-l mai repari inca odata, mai bine iti iei unul nou cu garantie.Pe olx gasesti incepand cu 50 lei ( cele chinezesti) cu usb , bluetooth, hand free pt telefon, si intrari auxiliare.Sau e foarte posibil ca acel casetofon sa fi fost luat de pe o masina de Anglia.

Edited by cristianro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.