Jump to content

BMW Company Cars


Romulus

Recommended Posts

Eu spun ca cei care vor sa-si cumpere o masina SH, sa arunce intai o privire pe aici... Am vazut multe seria 1, seria 3 si seria 5 si toate sunt impecabile si cu ceva dotari.

 

http://www.bmw-bavaria.ro/lista.asp?tipveh...l=0&marca=1&4=1

 

BMW Company Cars

MaÂşinile concernului BMW Germania Âşi ale managementului Automobile Bavaria, disponibile ĂŽn oferta second-hand

 

Sub sloganul „Fabricate de BMW, utilizate de BMW”, Automobile Bavaria propune o nouĂŁ soluĂžie doritorilor de maÂşini performante, la preĂžuri avantajoase. Peste 100 de automobile BMW cu rulaj de maxim 20.000 de kilometri Âşi preĂžuri speciale ĂŽÂşi aÂşteaptĂŁ cumpĂŁrĂŁtorii la Centrul BMW BĂŁneasa Âşi Centrul Second-Hand Otopeni. MaÂşinile au aparĂžinut personalului BMW AG din Germania Âşi managementului Automobile Bavaria Âşi sunt ĂŽn stare excepĂžionalĂŁ. Ca dovadĂŁ, Automobile Bavaria oferĂŁ 24 de luni garanĂžie. În plus, clienĂžii beneficiazĂŁ de soluĂžiile financiare ce faciliteazĂŁ accesul la maÂşina visatĂŁ, precum leasing Âşi finanĂžare. În acelaÂşi timp, serviciul Buy-back dĂŁ posibilitatea ca maÂşina veche sĂŁ se constituie ĂŽn avans pentru noua achiziĂžie. MaÂşinile de pe stoc pot fi vizionate la cele douĂŁ showroom-uri, acesta fiind disponibil Âşi online. Oferta include modele BMW Seria 1, BMW Seria 3, BMW Seria 5, BMW Seria 6, BMW Seria 7, BMW X3, BMW X5. MaÂşinile au diverse motorizĂŁri Âşi echipĂŁri.

 

 

21.06.2007

Link to comment
Share on other sites

Cui nu-i place, nu cumpara. Nu inteleg de ce atatea presupuneri, doar pentru a face rau cuiva. Eu am vazut masinile si sunt superbe. E clar ca nu au fost rulate in Romania (se plateste taxa de prima inmatriculare) si e clar ca au fost detinute de BMW Deutschland (scrie in cartile de identitate). Sunt super dotate si km putini. Garantie 24 luni ca si cand sunt noi. Care e problema?
Link to comment
Share on other sites

Apoi amortizezi investitia dupa urmatoarea formula by Redcap: "Va fi masina de scos la plimbare, la un DN1.. bla bla.. nu de oras de zi cu zi ca turbez daca o gasesc si pe undeva zgariata sau fara sticle la oglinzi sau cine stie ce." Ce sa faci? Benzina e scumpa :blink: nu numai strugurii sunt acrii... Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

@Recap, care crezi tu ca`i pretu` de achizitie pentru o masina pana`n 2k km la reprezentanta? Iar astea`s aduse din .de, asa ca nu vad care`i problema. Cat despre plimbari, nu trebuie sa`mi iau masina ca sa ies din tara Redcap. :blink:
Link to comment
Share on other sites

@Recap, care crezi tu ca`i pretu` de achizitie pentru o masina pana`n 2k km la reprezentanta? Iar astea`s aduse din .de, asa ca nu vad care`i problema. Cat despre plimbari, nu trebuie sa`mi iau masina ca sa ies din tara Redcap. :blink:

254428[/snapback]

Ce este mai simplu:sa o iei din Romania si sa platesti 3000-4000 euro comision(sau mai mult) sau sa te duci in Germania si sa o iei personal si sa te coste 1000-2000 euro drumul?

Plus ca ei nici nu stiu ce vand(x3 20d-163cp, x5 3.0d-231cp!?!?), deci nu prezinta nicio garantie.In Germania oferta este mult mai bogata, ai de unde sa alegi, esti tratat ca un client nu ca o carpa.

In concluzie, cumpara cine vrea, eu unul nu as lua.

Link to comment
Share on other sites

@verssatu: vezi ca preturile alea pe site sunt fara TVA la Bavaria ai luat in calcul si TVA-ul la preturile alea ?

luat, luat, stiu sa citesc ce scrie cu litere mici,...luat in calcul si negocierea si firma pe care as lua masina...mai multe...don't worry :blink:

Link to comment
Share on other sites

Dar totusi daca te duci in Germania abia mai te si plimbi si eventual si niste cumparaturi p-acolo... bla bla... imbini utilul cu placutul.  :)

c'mon! I love Romania! :blink:

versace gasesc si aici...mult mai ieftin, berea buna face si clujul, deci util si placut e si aici...nu mai sunt fan aventuri demult... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Confirm: o mare parte din company car de vanzare la Bavaria Otopeni au fost masini de test drive individual si au participat si la evenimente de genul „25-27 octombrie zilele BMW” unde au rulat aprox 10 ore pe zi la turatii maxime, manevre extreme si frane violente, dupa pofta fiecarei persoane care a urcat in ea, pe pista aeroportului Baneasa. Anterior au fost si sesiunile dedicate presei... Macar de-ar fi fost doar 2 -3 astfel de evenimente...

Printre ele exista si masini despre care nu stiu cum au fost folosite, dar nu as cumpara asa ceva din Romania....

Atentie si la pret, pt ca nu e nici macar rezonabil.... e f mare

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Confirm: o mare parte din company car de vanzare la Bavaria Otopeni au fost masini de test drive individual si au participat si la evenimente de genul „25-27 octombrie zilele BMW” unde au rulat aprox 10 ore pe zi la turatii maxime,  :blink:

cu ce confirmi? cu un text in word? esti vre-o autoritate in domeniu sa garantezi ca au fost folosite cum spui? ai participat la vre-un eveniment descris de tine?

Link to comment
Share on other sites

e clar ca daca sunt masini de teste,nu sunt scoase doar la picnic.din moment ce te duci la un drive-test,scoti untul din masina respectiva.

nu inteleg de ce se ia atat apararea AB :blink:

stim cu totii ce fel de masini sunt alea, tocmai de aia nu se ia apararea, dar cand ii aud p-astia cu confirmatul lor ma apuca spumele: cum/cu ce/ pana mea de argument confirma el?

si eu am fost la Zilele portilor deschise si am auzit cutii de viteze, paraind, frane violente, smucituri infioratoare de volan si multe alte chestii. dar NU confirm nimic. ca nu am cum. de ce ? pentru ca nu am vazut serii de caroserie, nu mi-am scris numele meu si al iubitului pe bancheta, sau nu am scrijelit caroseria cu un semn anume, numai de mine stiut.

Link to comment
Share on other sites

pe mine ma incanta 320i-le la 22k euro cu 6000 km  :) ...la banii astia gasesti in germania doar din primii ani de fabricatie...plus dotarile care nu-s putine: xenon, PDC, senzori ploaie/lumini, MFLW, clima....

 

tu ai cumpara o masina din programul lor? :)

dar as negocia-o la sange! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca totusi nu sunt masini problematice!

 

Si oricum au garantie!

275883[/snapback]

 

Si eu subscriu acestei idei!

 

Cat despre cei care merg la test-drive-uri doar ca sa scoata untul din masini, oamenii aceia au grave probleme si ma abtin de la alte comentarii personale.

 

Preturile mi se par putin ridicate visavis de valoarea reala a masinilor.

Link to comment
Share on other sites

Cat despre cei care merg la test-drive-uri doar ca sa scoata untul din masini, oamenii aceia au grave probleme si ma abtin de la alte comentarii personale.

275897[/snapback]

tu de ce ai merge la un test?nu ca sa vezi de ce in stare masina?sau doar sa iti soti prietena la o plimbare?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.