Jump to content

Inlocuire Angel Eyes OEM


wi7ardro

Recommended Posts

Salutare Colegi.

 

Un vecin, a avut " bunavointa" sa-mi loveasca masina (BMW E90 2006 )in parcare! daune: Farul stang ( Sticla Sparta si Angel Eyesul rupt).

La prima vedere, nu parea sa fie rupt angel eyesul , insa dupa ce am gasit sticle si le-am demontat am vazut.

Intrebarea mea? Ce imi recomandati sa montez in loc de acel angel eyes OEM ?

Are cineva de vanzare asa ceva ? nu prea as vrea sa ii pun ceva aftermarket, din punctul meu de vedere, lumina galbena are ceva aparte. Insa, este extrem de greu de gasit ceva.

Accept orice sfat / idee!

Edited by wi7ardro
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Un far complet nou.

 

 

asta o sa fie ultima varianta la care recurg. insa, ma deranja faptu' ca ar arata unul nou si altul matuit. d'aia am cumparat amandoua sticlele...si nu au fost deloc ieftine! :) exista o varianta de CCFL sau SMD , daca am inteles bine! d'aia am recurs la parerea voastra.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

inele cu smd si cob aveua la contact electric in pitesti, dar o sa fie diferita lumina de celalant far.

solutia ar fi sa le schimbi la ambele faruri si pui smd sau cob care arata si mai bine zic eu.

acum depinde ce iti place tie pt ca o sa fie cam greu sa gasesti inel angel original,

poate ai noroc de freun far spart si sa nu fie atins inelul care il vrei.

eu am cob si se vede destul de bine,si as vrea sa pun dtm acum.

Link to comment
Share on other sites

inele cu smd si cob aveua la contact electric in pitesti, dar o sa fie diferita lumina de celalant far.

solutia ar fi sa le schimbi la ambele faruri si pui smd sau cob care arata si mai bine zic eu.

acum depinde ce iti place tie pt ca o sa fie cam greu sa gasesti inel angel original,

poate ai noroc de freun far spart si sa nu fie atins inelul care il vrei.

eu am cob si se vede destul de bine,si as vrea sa pun dtm acum.

 

 

nu se vad prea puternic noaptea ? asta nu mi-a placut mie!

 

am intrebat deja si la contact electric..au ceva, dar de 100mm ...adica, mai mici cu 20 mm decat ce am eu nevoie! poti sa atasezi o poza ? te rog ? si unde le-ai schimbat ?

 

E de munca atunci, sa scoti geamul la far..e lipit. Mai bine ii zici vecinului sa scoata banii de un far sh.

 

 

prefer sa platesc pe cineva in masura! am reusit sa desfac farul defect! vecinu s-a multumit sa imi dea asigurararea! iar cei de la asigurare......stim cu toti povestea! niciodata nu o sa plateasca cat trebuie!

Link to comment
Share on other sites

cand ajung la masina pe seara ii fac o poza la far,eu le-am facut si intradevar lumineaza tare.

 

acum am vazut ca ai primit asigurarea de la vecin,eu in locul tau nu ma mai complicam deloc,o faceam pe asigurare si gata

 

si sa te duci cu ea cand faci evaluare daunei la reprezentanta bmw

 

eu asa am facut cu bara si am iesti bine la final

Link to comment
Share on other sites

Iei un far SH, ii cumperi ce ai nevoie si le polisezi pe amandoua pe exterior astfel incat sa nu fie matuite si sa arate la fel. Nimic nu e la fel de frumos ca originalul si nu arata la fel de bine. Spor!

 

am cumparat deja sticla pentru amandoua! :) carcasa de la cel afectat , este in regula!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.