Jump to content

imi scartaie usile 520d an 2000


Recommended Posts

Salut tuturor!sunt nou pe form si am o problema la un bmw 520d an 2000:imi scrasnesc usile mai ales cele din fata in timpul mersului.Am inteles ca e o problema comuna la bmw..mentionez ca am strans suruburile ce le-am vazut pe la usi dar tot mai scartaie(de fapt nu e scartait,ci e ca o trosnire) la denivelari..idei?multumesc anticipat.De asemenea primesc pisele de care am nevoie f incet de la reprezentanta asa ca stie cineva de unde le-as putea lua la aceleasi preturi?precizez ca preturile la reprezentanta sunt mai mici decat la magazinele din oras(cj) bineinteles pe original. Edited by Dan25
Link to comment
Share on other sites

am avut si eu un caz la o alta masina. am uns mecanismul cu ce nu trebuia si a inceput sa scartaie. baga ceva vaselina la mecanism, un varf de surubelnita, inchide si deschide usa de cateva ori si da rapid o tura. mai scartaie? daca nu, atunci e altceva. poate macaraua intr-adevar? am inteles ca e boala la BMW.
Link to comment
Share on other sites

am rezolvat azi treaba..nu stiu care e treaba cu macaralele totusi..va spun ce am facut eu.Mentionez din nou ca nu era vorba despre un scartait ci despre un trosnit:)),deci: macanicul la care am fost mi-a mutat balamalele mai spre inauntru,astfel incat usile sa se inchida mai ermetic.Mentionez ca balamalele despre care vorbesc se numesc impropriu balamale sunt de fapt chestiile alea in care se inchid usile ce se afla pe stalpul de mijloc al masinii si gata cu trosnitul..

cat despre piese ma refer strict la cele originale,de ex am nevoie de un radiator servo(teava aia din aluminiu) si la ausburg e undeva la 57 euro iar la reprezentanta 40 euro..atata tot ca la ausburg vine in 5 zile si la autotransilvania cred in o luna.Am facut comanda pt un manual al utilizatorului in engleza acum 2 luni si de atunci tot astept:((

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar la Autotransilvania sunt mai ieftine piesele pe original decat la orice alt magazin din Cluj,dar vin dupa prea multa vreme.Eu cumpar de la AutoMeteor cu 15% discount si tot nu se apropie de pretul de reprezentanta.Iar la Ausburg nu mai spun,ca unele piese sunt duble la pret.Caut niste cadre de plastic care sustin radiatoarele si ventilatorul de la clima si mi-au dat aia de la Ausburg niste preturi de m-am speriat.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.