Jump to content

BMW G20 Luxury Line sau M Sport ?


pedro_nr1

Recommended Posts

Wow de la 318d la 330d , bravo sa o stapanesti sanatos

 

Pics

 

Multumesc frumos ! ... am avut F30 320d Techno Design inainte !

 

Pozele reale sunt cele din postarea cu numarul #7 ... daca vrei mai multe le pot face, numai sa mi spui ce anume te intereseaza !

 

 

Stai liniștit , absolut orice ai scrie aici pe forum atrage minus . Nu baga în seama postaci de serviciu :))))

 

Multumesc frumos, chiar nu am stiut ... deci, nu i cazul sa mi fac griji :)

 

 

sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!

 

este varianta cu mild hybrid, sau fara?

 

Fara, e modelul pe care l am descris cateva posturi mai inainte, adica din 07/2019 330d (265cp) M Sport fara xDrive !

 

 

in posturile anterioare mentiona un 330d din 2019

nu a mentionat daca a ales acea masina (care ar fi fara mild hybrid)..sau una mai noua

 

Da, imi pare rau ... ai dreptate, nu am specificat exact ce 330d am luat. E masina descrisa chiar la inceput !

 

Pentru doritori las aici seria VIN : WBA5V91020FH39202

Edited by pedro_nr1
  • Like 2
  • Sad 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Din ce ai enumerat acolo, eu as merge pe M sport. Masina mai puternica, dotsri mai multe, suspensie adaptiva, care face diferenta, pachet M, care optic este peste Luxury.

Asta, fara limitate de viteza, eu nu prea o cred, etriwrii se pot comanda in culoare albastra sau rosie, din fabrica.

Dintre optiunile enumerate, cred ca Parking Asisstant Plus, poti trai linistit fara el

 

 

Ok, acum am vazut ca limita maxima afisata pe display este 330km/h si nu 260km/h cat au chiar si M340i/d !

 

 

Detine cineva G20 330d su 330i eventual M340i/d sa ne confirme ce limita maxima au afisata ?

 

 

Am sa adaug maine si o poza pentru exemplificare.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

IMG20211203221726.jpg

 

 

Din ce am vazut pe youtube se pare ca toate sunt limitate asa cum zice si producatorul la 250km/h ... ajungand cu usurinta in teste la 260km/h !

 

Deci a avut dreptate vechiul proprietar cand mi a zis ca e fara limta de viteza, deoarece asa a fost construita la comanda.

Edited by pedro_nr1
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dragul meu bimmer,

citeste clar ce am scris pe la inceputul acestui topic ... Firma de unde am cumparat masina a declarat ca proprietarul a facut masina la comanda, adica fara xDrive si fara limita de viteza ( colegul @Luciosu a spus ca el nu crede asta, tocmai de asta am pus si poza, iar raspunsul i se adresa mai mult lui ) .... acum e clar si pentru tine ? sau tot nu intelegi ?

 

Pentru doritori las aici seria VIN : WBA5V91020FH39202

Sa o folosesti sanatos.

Pune si niste poze cu ea sa se bucure si ochii nostri.

 

 

Multumesc frumos !

 

Momentan poti vedea la postarea cu numarul #7 cateva poze reale de la masina !

 

Pot adauga mai multe poze daca imi spui exact ce te ar interesa anume.

Edited by X X L
"Amabilitati"
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bucura-te de masinaccat te mai lasa Anne Hidalgo sa circuli cu ea; in ata ordine de idei, vazi bine ce ai in contractul de asigurare, vol des elements, vandalisme, ca se fura in draci componente de pe masinile moderne.

 

Am un Full Casco Plus .... am intrebat, am citit contractul si acopera aproape tot ( in primii trei ani de viata a masinii, ei se angajeaza sa restitue intreaga valoare a masinii conform facturii de achizitie, dupa trei ani ei vor adauga 50% peste valoarea propusa de un expert )

 

Am vazut ca sunt asigurari Full Casco dar versiuni Eco unde de exemplu tentativa de vol sau masina stricata cu autor necunoscut nu este acoperita de asigurare ... m am interesat foarte bine la mai multe asigurari inainte sa accept o oferta !

 

Oricum, multumesc frumos pentru atentionare.

 

( Masina o tin intr un garaj acoperit inchis dar nu individual, iar la iesirea din incinta rezidzntei unde locuiesc sunt doua porti de acces cu telecomanda si fiecare e prevazuta cu camera .... plus ca am aplicatia My BMW unde pot vedea foarte multe chestii in timp real ... acum daca vrea cineva care se pricepe sa o fure se poate face destul de usor, e destul sa iasa pe poarta cu masca pe fata si nu cred ca l mai detecteaza nici o camera )

Edited by pedro_nr1
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Revin cu cateva mici modificari de efect ...

 

Mentionez ca masina initiala a fost neagra complet (interior si exterior ) si fara absolut nici un fel de inscriptie.

 

Modificari aduse intre timp :

 

1° Grile negre duble M sport :

imageedit-2-8833958547.jpg

 

2° Emblema neagra M spate :

imageedit-1-8075306352.jpg

 

3° Protectie sticla pentru ecranul central :

PXL-20220528-134312130.jpg

 

4° Schimbare trimuri piano black cu aluminium tetragon :

PXL-20220528-134316318.jpg

 

PXL-20220528-134322581.jpg

 

5° Lumini ambientale in jurul consolei centrale :

PXL-20220528-135912641.jpg

 

6° Embleme aluminiu M pentru scaunele fata :

PXL-20220528-134341038.jpg

 

PXL-20220528-134357240.jpg

 

7° Sticker autocolant pentru praguri usi spate :

PXL-20220528-134405648.jpg

 

8° Protectie aluminiu pentru porturile USB Type-C consola centrala spate :

PXL-20220528-134414937.jpg

 

9° Embleme aluminiu tricolor M aripi fata :

PXL-20220528-134434389.jpg

 

10° Sticker autocolant "Performance" :

PXL-20220528-134508397.jpg

 

11° Capace aluminiu M pentru supapa presiune :

PXL-20220528-134537906.jpg

 

12° Capace centrale rotative ( plutitoare ) :

PXL-20220528-134543087.jpg

 

13° Protectie M geamuri spate :

PXL-20220528-153027126.jpg

 

14° Protectie / indicator ( nu actionati manual haionul ) :

PXL-20220528-153048495.jpg

 

15° Protectie cheie :

PXL-20220528-154018837.jpg

 

16° Sticker "Performance" pentru al treilea stop de frana :

Screenshotg20.png

 

 

Din ce am observat, proiectoarele din usile din fata nu mai lumineaza la aceeasi intensitate ca cele din usile din spate, a mai intampinat cineva asa ceva ? este normal ? banuiesc ca trebuie sa le inlocuiesc ...

 

PXL-20220528-133940234.jpg

PXL-20220528-133951764.jpg

 

Edited by pedro_nr1
actualizare post !
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Fiecare cu ce ii place dar cred ca un M3 adevarat nu are atatea "M-uri" cate ai pus (si asta nu e un compliment). No offence, dar "tricolorul" din bara este oribil in opinia mea. Astazi am vazut un E70 cu asa ceva (una din masinile mele preferate) si ma intrebam ce om normal poate sa aprecieze asa ceva. Dar, di gustibus ....

Edited by mkdan2004
  • Like 2
  • Thanks 1
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mkdan2004 said:

Fiecare cu ce ii place dar cred ca un M3 adevarat nu are atatea "M-uri" cate ai pus (si asta nu e un compliment). No offence, dar "tricolorul" din bara este oribil in opinia mea. Astazi am vazut un E70 cu asa ceva (una din masinile mele preferate) si ma intrebam ce om normal poate sa aprecieze asa ceva. Dar, di gustibus ....

Ok, deci am pus un singur M daca observi, cel din spate ... in rest nu exista nici un M , doar cele trei culori M .... bine am mai pus M si la cele patru capace de la supapa de presiune, dar acolo oricum erau deja M-urile de jante !

 

Ok, ai mare dreptate, dar nu trebuie sa placa tuturor, ata cat mie imi plac este super suficient ... ca si chestie nu este nimic pompos, mare si care sa dea urat !

 

Culorile M de pe grilele duble sunt super cool, le iubesc asa cum arata, chiar as dori cat mai putini cu aceste semne pe masinile lor, vreau sa am numai eu culorile M pe grila din fata, daca s ar putea 🙂

Multi chiar m au intrebat la inceput cand am cumparat masina de ce nu am semnul ala de M in fata, ei stiau ca o masina cu packet M vine si cu semnele alea ( vb de oameni care nu au treaba cu BMW ) - pana si sotia mi a spus ca daca nu pun culorile M pe bara din fata pot sa vand masina ca ei nu i place 🙂

 

Ok, fiecare cu optiunile lui, fiecare cu ce i place, asa e si corect !

 

Multumesc de comentariu, nu sunt un suparacios ( drept dovada ti am lasat un "Thanks" la comentariul tau ) ... orice critica e binevenita, sunt putin mai deschis si accept chiar inteleg remarcile voastre !

Edited by pedro_nr1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.