Jump to content

Cumpar 3GT, F34 LCI


BMS921

Recommended Posts

Salutare,

Sunt in cautarea unui F34 LCI.

Criterii nediscutabile:

- istoric clar in reprezentanta si/sau service autorizat

- fara daune majore

- automata

- cat mai putini km in bord (cu putinta...)

- xDrive

- fara elemente vopsite cu oja (am fost si am vazut doua iar zgarieturile ziceai ca-s acoperite cu oja). Nu-s absurd, stiu ca sunt sanse mici sa gasesc o masina impecabila dar prefer sa vad unde e zgariata si sa ma ocup de ea decat sa-mi fie adusa o "opera de arta" prost executata.

- sa nu fie mai veche de Oct. 2013, preferabil 2014 si dupa ( a nu se intelege ca ma astept sa fie din 2016, stiu ca nu prea am cum sa gasesc asa ceva la bugetul de care dispun)

- bixenon (nu sunt interesat de modelele cu faruri halogen)

 

Nice to have:

- navi professional

- head-up display

- orice altceva 🙂

Buget: maxim 15k

Stiu, bugetul nu este extrem de generos dar...asta e 🙂

Multumesc anticipat,
Bogdan

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut, iti impartasesc si eu putin din experienta mea, am cumparat un F34 LCI(facelift-ul incepe din 07.2016) anu trecut prin primavara. Perioada de cautare a fost cam de 6 luni. Partea proasta e ca in Romania au fost(probabil inca sunt) putine la vanzare, gen maxim 10 anunturi(proaste)  si m-am indreptat catre Germania, de unde am si cumparat. 

Nu stiu ce inseamna pentru tine km cat mai putini in bord, dar daca vrei sa cumperi ceva pana in 150k km, atunci fi pregatit sa renunti la x-drive sau la cutia automata sau maresti bugetu. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/27/2022 at 8:57 AM, bogdanmihaisavu said:

cat mai putini km in bord (cu putinta...)

Un mic comentariu: nu exista asa ceva pe o piata care se respecta. Numarul de km, practic uzura relativa a motorului stabileste pretul de achizitie.

Urmatoarele sunt dotarile cu, care a iesit masina din fabrica.

Aici se exclude Romania, din pacate.

Edited by bimmer90f30
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Shep86 said:

Salut, iti impartasesc si eu putin din experienta mea, am cumparat un F34 LCI(facelift-ul incepe din 07.2016) anu trecut prin primavara. Perioada de cautare a fost cam de 6 luni. Partea proasta e ca in Romania au fost(probabil inca sunt) putine la vanzare, gen maxim 10 anunturi(proaste)  si m-am indreptat catre Germania, de unde am si cumparat. 

Nu stiu ce inseamna pentru tine km cat mai putini in bord, dar daca vrei sa cumperi ceva pana in 150k km, atunci fi pregatit sa renunti la x-drive sau la cutia automata sau maresti bugetu.  

Salut,

Apreciez si-ti multumesc faptul ca ti-ai facut timp pentru aceste cateva randuri. Si da, dupa cateva saptamani de cautari, am ajuns la aceleasi concluzii ca cele mentionate de tine (cel mai probabil o sa maresc bugetul pentru ca de restul chiar am nevoie. Nu  mai sunt la varsta la care sa ma pasioneze doar tractiunea spate).

Am urmarit si verificat cam tot ce e disponibil pe site-urile interne si cu stupoare si bani cheltuiti pe multe verificari, am constatat ca 6 din 7 masini (atatea am verificat pt moment), au km dati inapoi si/sau daune serioase.

Edited by Romulus
screwed reply correction
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
4 hours ago, Romulus said:

L-ai gasit si cumparat?

Dap 😊. Nu este LCI, este fabricatie 05.2015 dar dupa indelungi discutii si verificari peste verificari, am decis ca asta e masina pe care o vreau.

IMG-20220205-WA0004.jpg

Edited by bogdanmihaisavu
Later edit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.