Jump to content

Problema navigație auto!


Betmen

Recommended Posts

Buna ziua! Sunt nou pe forum și dețin și eu o mașina seria 3 GT și am comis o greșeală ori din vina mea nu stiu exact. Problema este ca am vrut sa șterg Navigația cu o lavetă și o soluție specială pentru bord și nu stiu când am dat cu soluția pe navigație mi-a apărut ca și o pata de lichid pe interior in partea de jos a ecranului și nu stiu ce sa fac sa o remediez sau rămâne așa permanent … Mulțumesc frumos o zi frumoasa in continuare !!!

Link to comment
Share on other sites

O

1 hour ago, bimmer90f30 said:

Incearca sa aspiri cu un furtun cauciucat subtire atasat la un aspirator sa vezi daca poti exrtage lichidul scurs. 

Nu as pune contactul pana nu as vedea undea a ajuns lichidul pe partile electronice.

@Betmen excesul de lichid si zel dauneaza..

O sa fac o poza de îndată ca poate nu m-am făcut înțeles 

Link to comment
Share on other sites

Ce nu am inteles? Ai dat cu prea mult lichid care s-a scurs in spatele display-ului acolo la marginea unde a aparut pata trebuie insistat..

Daca nu iese cat e ud cu aspirator altfel nu o sa iasa.. Trebuie demontat si sters daca nu a intrat in loc inaccesibil..  intre sticla display-ului si display..

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Betmen said:

Sau va rămâne urma forever ? 

Pai cum in chimicalul folosit la lustruit bordul tre sa fie si ceva in afara de apa.. (nu ca apa nu ar contine chimicale..) sunt sanse mari sa ramana asa dupa cum zici.

Eu m-as ingrijora sa nu se arda ALTCEVA si sa te coste o pata umeda.. ca de pete e lumea plina. Din ce stiu exista spray special pentru contacte care curata oxizi si lasa suprafata practic curata perfect.. dar trebuie aplicat acolo la locul faptei si cum se evapora aproape instantaneu trebuie cumva intervenit cu o periuta cu peri foarte moi si subtiri si eliminat manual su reziduurile care nu pot fi inlautarate prin dat cu spray.. (te bagi la asa ceva; nu e treaba de "novice"-i..)

Macar acum iti vei aminti ce nu trebuie facut..

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Betmen said:

Te rog sa îmi spui dacă pot sa o rezolv ca poarca sincer îmi pare rău ca aajuns soluția după ecran. Îmi pare rău honestly dar ce pot face nu pot da timpul înapoi 

Eu nu am cum sa cunosc abilitatile tale.. de a repara asa ceva.

Mai sus nu am aratat niste solutii  cum as proceda eu. Ia in calcul ca iti trebuie scule si abilitati sa lucrezi cu lucruri fragile.

Ppate mai au si altii solutii la problema ta.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.