Jump to content

Recommended Posts

Nu banii sunt problema, am comandat acum piesa originală. 10700lei cu montaj si calibrare etc. Am inteles ca la un sh nu mai trebuie reprogramat softul masinii.

 

3 hours ago, six in line said:

Salut, daca de perna de aer e vorba, uite aici la preturi mai acceptabile https://aerosus.ro/bmw/seria-7/g11-g12.html

Bine de stiut. Am comandat piesa origonala. Dublu la preț. Multumesc pentru raspuns

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, raduron10 said:

Ce sa implice? Riscul de a se strica din nou oricand...ca la orice piesa SH.

Daca economia de bani este prioritara G12 e masina gresita, asta e clar.

Ai dreptate sa spui asta numai ca nu pun sh pe masina. Nu-i greșită mașina deloc. E prima oara cand am o astfel de problemă. Am comandat piesa originală. Incerc sa adun cat mai multe imformații de la deținători ai acestui model. 

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ggv62 said:

Da inlocuiesc. Am comandat piesa originală. Se intervine la softul masinii daca este sh?

 

Ai facut foarte bine, in felul asta eviti orice risc pe viitor.

Daca ai comandat piesa originala, monteaza amortizorul intr-un service BMW si stai fara griji, iti codeaza ei ce e nevoie si ai si garantie in caz de probleme. Acolo, chiar daca e mai scump, nu te pacaleste nimeni.

  • De acord! 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, raduron10 said:

Ai facut foarte bine, in felul asta eviti orice risc pe viitor.

Daca ai comandat piesa originala, monteaza amortizorul intr-un service BMW si stai fara griji, iti codeaza ei ce e nevoie si ai si garantie in caz de probleme. Acolo, chiar daca e mai scump, nu te pacaleste nimeni.

Masina e cumparată de nouă de la Proleasing Morors Ploiesti si are servisul facut exclusiv la ei. Toate intervențiile numai la ei defapt intreținere ca de schimbat la ea am schimbat doar grila activă care s-a stricat. De asta am intrebat aici. E prima peoblema apărută la ea.

 

10 hours ago, Mircea-Si said:

Pai ori sunt banii o problema ori nu sunt. Sigur ca se face sincronizare cum masina. E scumpa interventia asta?

Da este, 10700 lei. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2023 at 10:09 AM, Mircea-Si said:

Ideea e ca din cei 10700 lei care insumeaza piesa noua, manopera demontaj / montaj + tester / resetare adaptari, ultima parte e cea mai ieftina, nu cred ca e mai mult 400 lei.

 

500

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.