Jump to content

cost revizie 320i e90


kkkristi

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a mea are 16.800km cam asa si trebuie sa schimb placutele pe spate :)  si sa mai bag putin ulei m am programat pt luni la 9 dimineata a zis ca nu dureaza mai mult de 2h mi-a spus ca ma costa cam 200e  cu tot cu manopera.....acum daca am garantie manopera nu e gratis ? la vw asa e :)

vroiam sa ii fac acum prima revizie dar mi-a zis sa astept pana la 30.000km

263580[/snapback]

 

 

imposibil prima revizie la 30 000 prea mos tre sa fi sa conduci in asa fel incat sa o faci la km aia doar :) eu am facut revizia la 23 000 am schimbat in plus si placutele spate si m-a costat in total 16 mil...asta,la noi in tara se plateste tot si aici inca nu s-a auzit de bonusuri pt clienti...mi am schimbat spoilerele pe casco...dupa un drum de autostrada si un jet de la spalatorie mi a cazut senzorul de parcare in masca si mi s a descentrat spoilerul spate si un stop,iar dupa alte 3 saptamani mi a cazut farul de fata in spoiler...si mi s a desccentrat spoilerul fata...in germani imposibil sa patesti asa ceva dar daca prin absurd se intampla primesti tot felul de servicii gratis...la noi isi baga ceva in masina ta de 35 de mii noua de parca ai fi castigat-o la loto si nu ai fi muncit pt ea...asa e la noi.. :) ..in fine,mi-am facut programare la AB si am de gand sa depun o plangere si sa fac un mic show la directorul de la bavaria...avem un s1 si un s3 luate de la autotransilvania,deci ma consider client fidel si ei isi baga piciorul...e incredibil... :blink:

Link to comment
Share on other sites

ce alte probleme a mai intampinat lumea la bmw e90?articulatie,directie,suspensii,electrica?ce alte cheltuieli de intretinere ati mai facut?

265408[/snapback]

 

 

mie spalatorul de far stanga mi se bloca,se ridica spala si nu se lasa inapoi jos,am fost l-am facut,acum am pobleme cu celalalt...de pe dreapta :blink: si simt ca e ceva in neregula cu cutia de viteza dar voi vedea cand voi ajunge pe la AB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
A mea are 35.000km acum si am facut prima revizie la 25.000km.Am schimbat filtre si ulei plus lichid de frana si verificare sistem de franare si m-a costat aprox 1.000ron la reprezentanta bmw banat car.Nu am avut nici o problema cu masina de cand o am,nu bate nimic si e la fel ca in prima zii cand am cumparat-o din Germania la 15.000km acum 8 luni.Sunt super multumit de masina dar eu tot nu as cumpara masina din Romania fie noua sau second.In legatura cu placutele mie imi arata idrive-ul ca mai pot merge inca 7000km cu cele de pe spate si 11000km cu cele de fata si asta la 35.000km mers zic eu sportiv si cu cutie steptronic care se stie ca te fac sa uzezi mai tare sistemul de franare.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.