Jump to content

e39 de la normal la M-paket


spy

Recommended Posts

vreau sa-mi pun m-paket pe masina...pana acu mi-am achizitionat

bara fata M

bara spate M

bandouri fata + spate cu PDC

deflector aer fata + spate

proiectoare + suporti

grila radiator

...credeam ca scap ieftin dar am citit ca mai am nevoie de "cateva" piese...si alte cateva din cele originale se pot ajusta sa se potriveasca cu m-paket...stiti despre ce e vorba exact?

Link to comment
Share on other sites

poti sa le montezi si fara acele piese.oricum bara se potriveste.celelante piese nu sunt absolut necesare,adik deflectoarele de aer,aparatori noroi,scut,canale de aer pt discuri,si toate alea.

Deci in concluzie poti monta kitul fara acele piese.

264527[/snapback]

adica sa lasi asa cam ca la dacie fara sa aiba caroseria nici un fel de protectie contra apei , noroiului si ce mai trece prin aripi. Paketul M nu se potriveste cu piesele stock care sunt pe masina adica , scuturi , protectoarele de apa din aripi , si toate plasticaraiele alea , aerisirea franelor etc. Daca ti-ai cumparat spoilere si bandouri etc. , trebuie sa-ti cumperi si ce am spus mai sus...pe cele default ale masinii nu se potriveste nici un paket M.

Link to comment
Share on other sites

nu trece nici un noroi.aparatorile le poti folosi pe cele de pe masina daca le decupezi putin,scutul la fel.

 

Eu mi-am luat kitul complet cu tot cu difuzoarele de aer,scuturi si toate plasticurilede la AB si nu sunt neaparat necesare.Am dat 1700e.

Un prieten si-a luat barele cu 500e si nici nu se observa vre-o diferenta decat la aparatorile de noroi si scut care la M sunt cu vre-o 2 cm mai jos.

Link to comment
Share on other sites

19 e grila din fata .aia iti trebuie.daca nu poti pune plasa dar e cam nasol

12 13 14 15 sunt pe masina normala

16 e o garnitura care chiar nu e necesara

20 e o palnie care duce la alternator.la benzina parca nu e necesar.nici la diesel

 

Am avut un 5 care nu avea nici un canal de aer si am mers 170000km cu el asa si nu a patit nimic.

Edited by nik_romania
Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am luat kitul complet cu tot cu difuzoarele de aer,scuturi si toate plasticurilede la AB si nu sunt neaparat necesare.

 

stii cumva daca se pot comanda separat aparatorile, ca am si eu kit cu deflectoare de aer si mi-a sarit o aparatoare de noroi in cauciuc si s-a topit :blink:

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

nu trece nici un noroi.aparatorile le poti folosi pe cele de pe masina daca le decupezi putin,scutul la fel.

 

Eu mi-am luat kitul complet cu tot cu difuzoarele de aer,scuturi si toate plasticurilede la AB si nu sunt neaparat necesare.Am dat 1700e.

Un prieten si-a luat barele cu 500e si nici nu se observa vre-o diferenta decat la aparatorile de noroi si scut care la M sunt cu vre-o 2 cm mai jos.

264573[/snapback]

 

 

Stii cumva de unde imi iau si eu barele fata spate de M la pret decent?

Am varianta cu PDC si spalatoare de faruri.

Prietenul tau si-a luat M-paket originale/dezmembr sau copii dupa M ?

Proiectoarele de M erau incluse in aia 500euro? :blink:

Edited by Spy525dA
Link to comment
Share on other sites

are un tip din suceava cotuning-id de mess bara fata de fibra 250e sau de plastic 350E si spate 300E, are si proiectoare de vanzare. am vrut eu sa-mi iau dar m-am gandit ca nu merita 520d-ul meu....

268652[/snapback]

adica la c&o tuning in sv, 250 euro fata + proiectoare din cate am vazut eu la aia

Link to comment
Share on other sites

are un tip din suceava cotuning-id de mess bara fata de fibra 250e sau de plastic 350E si spate 300E, are si proiectoare de vanzare. am vrut eu sa-mi iau dar m-am gandit ca nu merita 520d-ul meu....

268652[/snapback]

 

Daca citesti cu atentie ai sa observi ca omul are deja barile si proiectoarele, mai are nevoie de ceva plasticaraie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.