Jump to content

Stopul stanga, lumineaza mai puțin decat cel din dreapta, stie cineva rezolvări?


Recommended Posts

On 1/23/2024 at 8:30 AM, tessanic said:

Azi m-am incris pe acest site,bmw o am de o sapt,sunt foarte incepător,cer răbdare, poză de atenție.Este vorba de un Bmw F20 2015

Poti traduce acum ce ai vrut sa intrebi? Ceri rabdare pentru ce? Ce inseamna poza de atentie?

Quote

stopul stanga,lumineaza mai puțin decat cel din dreapta,rezolvări,mulțumesc

asta?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tessanic said:

Mmm....tu mai mult ma cerți decat ma ajuți,nu imi mai rastalmăcii vorbele,daca poți sa ma ajuți,apreciez,daca nu....lasa-ma sa mai caut

Primul rol aici al meu este sa fac ordine in tampeniile postate. Nu ma pricep la probleme tehnice. Dar stiu sa caut bine prin arhive. Ce vorbe ti-am rastalmacit?

Nimeni aici nu e platit sa ajute pe cineva. O facem de placere. Daca esti politicos si explici frumos ce probleme ai, sansele sunt sa te ajute cineva.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Romulus changed the title to Stopul stanga, lumineaza mai puțin decat cel din dreapta, stie cineva rezolvări?

1,fotografia pe care am vrut sa o pun,cu masina mea nu era acceptată ca avea prea mulți MB,de aceeia am recurs la "poza de atenție",adica alta fotografie in care sa se vada cat de cat stopurile in cauză,iar treaba cu răbdarea,era din politețe,adica in caz ca o sa pun o intrebare sau două in plus din motiv ca nu aș intelege

Da,daca crezi ca nu am formulat bine cererea,că un spot bate mai puțin decat celălalt,o poți face tu,as aprecia

Link to comment
Share on other sites

"Stopul stanga, lumineaza mai puțin decat cel din dreapta, stie cineva rezolvări?"

Ce ai incercat in vederea remedierii situatiei observate?

Spre exemplu, ai incercat inversarea becurior de pe o parte pe alta?

Apoi, ce cunostinte tehnice (pe electric) ai?

 

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tessanic said:

iar treaba cu răbdarea,era din politețe,adica in caz ca o sa pun o intrebare sau două in plus din motiv ca nu aș intelege

Sa nu intelegi e usor cu atat mai mult daca nu te pricepi cat de cat.

Apoi ca nota relevanta cauta sa setezi telefonul ca dupa fiecare sfarsit de propozitie sa scrii cu litera mare la inceputul propozitiei. Iar dupa virgula se lasa spatiu. Scuza-ma daca insist dar eu pot sa te ajut cat de cat daca inteleg ce scrii. (exprimarea coerenta si cat de cat corecta e elementara pentru mine..)

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tessanic said:

1,fotografia pe care am vrut sa o pun,cu masina mea nu era acceptată ca avea prea mulți MB,de aceeia am recurs la "poza de atenție",adica alta fotografie in care sa se vada cat de cat stopurile in cauză,iar treaba cu răbdarea,era din politețe,adica in caz ca o sa pun o intrebare sau două in plus din motiv ca nu aș intelege

Da,daca crezi ca nu am formulat bine cererea,că un spot bate mai puțin decat celălalt,o poți face tu,as aprecia

Pentru a pune fotografii aici, ca utilizator nou venit, ai aici un mic indrumar.

Daca nu te descurci, intreaba si te voi ajuta.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tessanic said:

Salut,nimic deocamdată,astept o părere de unde să incep

Din cate am inteles,au niște leduri ,trebuie taiat din suportul la stop pe lateral,

Deci daca ai led-uri foarte probabil problema sunt ledurile. Schimba modulul de lumini de pe parte pe partea cealalta (cum am explicat mai sus) a masinii, daca mufele se potrivesc si o sa vezi daca si "deosebirea" se muta.

 

Si eu scriu din mers, dar ma corectez, nu ignor nimic nici dupa 7000 de postari.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tessanic said:

In afară de mufa propriu zisă,mai are un fir care intră in stop-ul din dreapta,fară mufă,fără nimic,mi-a fost teamă să trag de el,că aș fi vrut să fac asta 😞

Pare adaugat sau pare a fi asa din fabrica? O poza ar fi buna. Apoi ce culoare are firul acela? Adica combinatia de culori de pe el, scrie-o aici.

Pune si VIN-ul (ultimile 7 caractere) poate aflu mai multe.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, tessanic said:

Din  pacate nu sunt langă masina,culoarea firului lui e crem,o sa revin cu poze cand o sa invăt sa le atașej.

Seria VIN P874742 ,mulțumesc.

Nu am gasit nimic crem in schemele gasite.  Pot sa iti spuna alte culori de cabluri ce sunt spre exemplu pentru frana de urgenta (negru/galben - stanga, negru/albastru -dreapta) 

Dar nu am vazut crem complet. Probabil a fost adaugat.

Eu cred ca daca le inversezi o sa iti dai seama..

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Just now, bimmer90f30 said:

Nu am gasit nimic crem in schemele gasite.  Pot sa iti spuna alte culori de cabluri ce sunt spre exemplu pentru frana de urgenta (negru/galben - stanga, negru/albastru -dreapta) 

Dar nu am vazut crem complet. Probabil a fost adaugat.

:(o  sa desfac si revin cu poze,(daca reusesc sa le incarc)

Multumesc mult,apreciez!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tessanic said:

:(o  sa desfac si revin cu poze,(daca reusesc sa le incarc)

De ce sa nu reusesti, este simplu, si ai un mic ghid in linkul de mai sus. Merge perfect. Eu folosesc asta zilnic.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tessanic said:

:(o  sa desfac si revin cu poze,(daca reusesc sa le incarc)

Multumesc mult,apreciez!

Pozele trebuie sa le faci mai mici, mi se pare ca sub un 500KB. Am pus si de 250KB si s-au putut vedea foarte bine.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Just now, tessanic said:

Da,problema asta o inâmpin si eu,ce am pe telefon,sunt peste 5MB.Nu am voie peste un MB,o sa setez camera telefonului să le facă mai mici.

Nu, problema este la le urci pe imgur! Nu avem de ce hosta mii si mii de fotografii in ficare luna cand cu putin efort le poti hosta pe imgur sau oriunde altundeva si pune link aici.

Daca le urci aici, ti le voi sterge. Nu e mare efort sa incerci sa le urci in alta parte si sa pui link aici.

 

ya3vXcX.jpeg

Uite spre exemplu, poza ta de "atentie" pusa pe imgur. Am sters-o de pe forum.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, tessanic said:

Da,problema asta o inâmpin si eu,ce am pe telefon,sunt peste 5MB.Nu am voie peste un MB,o sa setez camera telefonului să le facă mai mici.

Iti trebuie fie o aplicatie sa le faci cat mai mici, sa tao ce nu trebuie sa se vada, fie le pui pe un host, altul decat forumul.

Eu folosesc photo and picture resizer. E excelent pentru ce stie.

Nu cred ca iti poti imagina ca vreun host extern sa iti primeasca tie poza ta de 5MB..

 

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.