Jump to content

528 vs 523


CIC

Recommended Posts

Poate l-am nimerit eu cu defectiuni, dar la naiba, de ce bagam bani in el, de ce se defecta mereu :blink:

Cand functiona ca lumea era superb, iar cand se defecta, era dea dreptul groaznic sii dadeam tare greu de cap. Asta si pentru faptul ca nu sunt mecanici care sa se pripeapa la astfel de masini- cel putin in orasul meu-

Si daca tot veni vb. tipul care a luat 528-ul de la mine, a bagat in el peste 2000 euro si tot nu l-a rezolvat.

Asa ca stiu ce spun. :)

Link to comment
Share on other sites

In masina nu prea avea la ce baga, caci estetic era superba- ceea ce mi-a luat si mie ochii cand am cumparat-o- dar motorul era la pamant. Dupa ce am parcurs cu ea 8000 km a inceput sa dea fum negru pe esapament, manca benzina si uleiul ceva de speriat. :blink:

Km indica 187000, dar cred ca avea mai mult de 400000. Asta e.

Edited by nt98adu
Link to comment
Share on other sites

baietzi...eu recomand 523i...ca are sau nu motor m52...este un motor extraordinar...daca ii dai benzinica buna...chiar daca un pic mai scumpa....ii schimbi bujiile cand trebuie si uleiul aferent...parerea mea e ca nu ai nici o problema....

de consum...eu am steptronic...in bucuresti...11,5-12,5...depinde cum mergi...

de 528 am auzit ca are un consum mai mare...15-16...poate mai mult....si vorba aia nu se mai fabrica pe cand eu acum o vreau sa o vand pe a mea si ghici ce-mi iau :) e60 523i :blink: ...pai daca nu era bun motoru se mai facea?

ps:523i al meu are aprox. 180k si e brici

Link to comment
Share on other sites

baietzi...eu recomand 523i...ca are sau nu motor m52...este un motor extraordinar...daca ii dai benzinica buna...chiar daca un pic mai scumpa....ii schimbi bujiile cand trebuie si uleiul aferent...parerea mea e ca nu ai nici o problema....

de consum...eu am steptronic...in bucuresti...11,5-12,5...depinde cum mergi...

de 528 am auzit ca are un consum mai mare...15-16...poate mai mult....si vorba aia nu se mai fabrica pe cand eu acum o vreau sa o vand pe a mea si ghici ce-mi iau :)  e60 523i :blink: ...pai daca nu era bun motoru se mai facea?

ps:523i al meu are aprox. 180k si e brici

267817[/snapback]

 

O fi E60-u cu motor de 523i, dar sigur nu e nikasil! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.