Jump to content

Galerie Admisie Topită și Intalatie motor


Recommended Posts

Salut, acum 3 zile la un BMW 420D 2017, galerie topită instalație electrică etc , am avut noroc ca am putut opri la timp și stinge , eram pe autostradă spre Timișoara,(mă ducem în Uk și mașina tot de Uk este ) acum mașina este la Bavaria Timișoara, cei de acolo au fost destul de amabili și au spus ca vor schimba totul pe rechemare, acum sunt puțin sceptic dacă este posibil să zică ca nu se mai poate face și trebuie să achit integral ceia ce aduce la un cost foarte mare, a mai întâmpinat cineva acesta problema sau a mai auzit ceva, ei mi au spus ca este posibil sa dureze aproximativ o luna ! Mulțumesc 

df3ab7b1-daeb-4e28-84cd-7d47d28d6812.jpeg

Edited by Marius92
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Adrian Hd, a fost schimbat de fostul proprietar pe rechemare în Uk, au văzut și cei de la reprezentanta din Timișoara asta! Și eu stiam acest lucru, am avut raportul service la ea. 

23 minutes ago, ADRIAN HD said:

Sigur aveai rechemare pe racitorul egr,ăla e și cauza incendiului.B47.

A fost schimbat de fostul proprietar pe rechemare în Uk, au văzut și cei de la reprezentanta din Timișoara asta! Și eu stiam acest lucru, am avut raportul service la ea. 

 

Link to comment
Share on other sites

a fost schimbat cu unul la fel de prost , asta a fost problema , acum e alt model care teoretic nu mai face problema asta , practic vom vedea .

N-au fost ei amabili , asa e procedura 

Edited by Myx
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Myx said:

a fost schimbat cu unul la fel de prost , asta a fost problema , acum e alt model care teoretic nu mai face problema asta , practic vom vedea .

N-au fost ei amabili , asa e procedura 

O sa va țin la curent pe măsură ce vor găsi o rezolvare, într-adevăr a fost schimbat undeva prin 2018 după iară a fost la o inspecție gen in 2019 si nu au găsit probleme, pe atunci mașina avea undeva la 80k km acum 200k km

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salutare, revin cu un update, a trecut deja o lună în care cei de la BMW încă nu au găsit o soluție, în prima fază au vrut sa schimbe doar galerie,răcitor,egr ulterior BMW Germania a decis ca este riscul sa fie iara probleme pe viitor așa ca au optat pentru înlocuirea motorului cu tot cu accesorii etc numai ca între timp au zis ca este prea scump (14-16k€) și nici nu vor să se mai complice cu mașina și încă nu am o rezolvare, din ce am înțeles de la service BMW Timișoara se optează pentru plata mașinii cel mai probabil dar încă tot aștept…..

Link to comment
Share on other sites

Probabil si-au făcut ei calculele si ies mai ieftin cu despagubirea direct către tine.Totusi,e prima oară când aud de asemenea speța,asta se poate face doar cu acordul tău,dacă tu le spui că vrei mașina si nu banii, ce vor face?Asta in cazul in care suma e prea mică.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Revin cu un update la toate problemele întâmpinate, chiar dacă am avut ceva de așteptat dar într-un final o veste bună, au decis să îmi înlocuiască motorul cu tot cu accesorii etc bineînțeles totul nou și fără costuri! Săptămâna viitoare urmează să primesc mașina ! 🙏

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.