Jump to content

[intrebare] scaune si bancheta e46 -> e36


Omar

Recommended Posts

se da foarte udor jos, pur si simplu ridici de ea, cel putin la e 46 cu face lift  :blink:

267538[/snapback]

masina e praf, plina d ramasite prin interior....am lasat avans si luni am scaunele si bancheta socase afara pt montat..daca nu merge bancheta nu o iau ..dar pica naspa dupaia...

ce ziceti...merg toate la 650 ron ? (scaune ...sunt si incalzite dar la mine nu o sa mearga incalzirea ca n am clima sau aer...bancheta....plus cotiera care daca nu se potriveste imi da d p e36 ...si uitasem.. plus un far cu lupa :) )

post-6168-1186233941_thumb.jpg

post-6168-1186233949_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

sunt sport scaunele?

in ce stare sunt.. ca la cum arata masina m-as mira sa fie ok..

ce treaba are incalzirea din scaune cu clima? :blink:

este electrica si o poti face sa mearga.

cotiera nu cred ca o sa mearga pt ca e prinsa de consola centrala, care este diferita.

Link to comment
Share on other sites

sunt sport scaunele?

in ce stare sunt.. ca la cum arata masina m-as mira sa fie ok..

ce treaba are incalzirea din scaune cu clima? :blink:

este electrica si o poti face sa mearga.

cotiera nu cred ca o sa mearga pt ca e prinsa de consola centrala, care este diferita.

267542[/snapback]

 

scaunele sunt intacte (sunt pline de ciobulete si praf dar in rest intacte) ...si eu m am mirat...cel al soferului a facut putine figuri(e mai uzat...se vede la piele k nu e nou dar oricum fata d ce am acm p masina sunt lux) .. nu mergea reglaju p inaltime...dar s a rezolvat...

sunt scaune normale de e36 numai ca sunt modelu' ala cu piele doar p margine...

cotiera asa am zis si eu ca nu merge dar are un e36 cu cotiera si o da p -aia..

si cu incalzirea ... cum e treaba ? te pricepi ?

Link to comment
Share on other sites

imi pare oki si pretul, nu ma pricep dar eu as da banii astia daca ar arata mai bine scaunele decat cele pe care le-as avea ... nu mi se pare mult . :blink:

 

repet nu ma pricep, si depinde si da starea in care sunt dar asa la o prima vedere e oki :)

Edited by remusratiu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"transplantul" a esuat partial :blink: adica bancheta nu s a potrivit ( dupa cum era de asteptat ) , deci nu incercati ca va pierdeti timpul .

Scaunele in schimb s au potrivit perfect si pica foarte bine ( fac poze daca este cineva interesat ) . Nu este doar o schimbare estetica ci ofera si un alt confort :)

Link to comment
Share on other sites

baga ceva pozze sa vedem ce si cum  :)

271284[/snapback]

 

 

o sa fac maine poze :)

scaunele le am spalat cu biocarpet :blink: dar tot au ramas niste pete asa mai deschise...aveti ceva sugestii cu ce sa mai curat ? cel care mi le a montat mi a recomandat o solutie...am un lapsus acum..oricum e chimica...

ce ziceti..sa ma risc ?

Link to comment
Share on other sites

am facut doar o poza ca batea soarele si nu se intelegea nimic :)

stie cineva daca se poate face sa mearga incalzirea scaunelor la e36 ?

dupa ce le am scos pe ale mele am observat ca cel din dreapta avea si el incalzire..si acum mi se aprinde un beculet in bord si nu se stinge decat dupa cateva minute :blink:

post-6168-1187171324_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

mergi la un electrician ca nu e cine stie ce inginerie..

aa.. cumpara-ti butoane originale de e36

271531[/snapback]

asa ziceam si eu...dar butoanele astea unde le gasesc..si unde le montez ? pe sub scaune...in caz ca nu ai citit tot sunt scaune de e46 pe e36 ...sigur nu trebuie butoane de e46?

mersi

Link to comment
Share on other sites

masina e praf, plina d ramasite prin interior....am lasat avans si luni am scaunele si bancheta socase afara pt montat..daca nu merge bancheta nu o iau ..dar pica naspa dupaia...

ce ziceti...merg toate la 650 ron ? (scaune ...sunt si incalzite dar la mine nu o sa mearga incalzirea ca n am clima sau aer...bancheta....plus cotiera care daca nu se potriveste imi da d p e36 ...si uitasem.. plus un far cu lupa :blink: )

267541[/snapback]

 

 

Motorul in ce stare e ? Ce putere are motorul ?Unde e mashina ? Merci anticipat

Link to comment
Share on other sites

Motorul in ce stare e ? Ce putere are motorul ?Unde e mashina ? Merci anticipat

272377[/snapback]

 

era un 328i..dar nu se mai poate face nimic din el..d aia l a si lasat acolo omu'(la dezmembrari pe langa valcea ) . in stare buna mai sunt doar inelele din bord...in rest nimic.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.