Jump to content

Sunet decent in E34


Recommended Posts

Vreau sa upgradez sistemul standard (care gajaie de-l iau dracii) cu un mp3 player si niste boxe care sa sune mai bine (nu neaparat mai tare). Ma intereseaza un bass bunicel (nu sub) si o solutie pentru difuzoarele din fata/spate.

 

Din cate am inteles toate lacasurile pt boxe sunt de 13cm (cam mici pt bass?) si as vrea sa stiu daca cineva si-a montat dif-uri mai mari (nu vreau sa tai usile inca) sau daca si-a modificat (taiat) placa din spate sau cea de la picioare.

 

Am un buget de 400euro pt HU si boxe (HU cred ca pioneer, dar daca e altceva vreau neaparat luminat portocaliu si sa aibe macar 2 viteze la derularea inainte pe mp3). Boxe as merge pe infinity.. ma poate ajuta cineva cu detalii ? (ce fel de boxe, daca trebuie modificat ceva, etc.)

 

M-as fi gandit si la sub, dar nu mai vreau alte vibratii in afara de cele de la gropile din bucuresti pt ca vreau sa tin masina mai multa vreme.

 

E cineva cu o instalatie care se aude bine in bucuresti ? Eventual sa ma ghidez.

 

PS: intreba cineva de mp3/dvd player.. e unul (doua) la JVC si costa aprox 250euro in germania. Modelele sunt KD-DV5100 sau KD-DV6100 (mai scump).

 

Multam' fain,

Andrei

Edited by xpander
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

eu am pe masina mea boxele originale

un mp3 sony cu afisaj multi color printre care si portocaliu

iar pt ca totul sa fie decent cu 8 mil am cumparat o statie xtreme cuplata cu un sub jbl,am scos sacul de schi si am o calitate a sunetului exceptionala.

am scos basi din boxele masini pt ca rolul asta revine acum subwooferului si am rezolvat cazul

este o idee dar tu nu preferi sub dar pt claritate chiar si la volum mic il recomand tuturor mai ales celor cu bmw-uri care sunt foarte dificile in scoaterea unui sunet frumos datorita izolarii fonice de exceptie.

daca vrei ne putem intalni pt un demo :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pentru fata, in locasurile originale, merg boxe de 16 (eu am pus cu mina mea infinity kappa de 16). Si nu tre sa tai mai nimic, nu e deloc complicat, doar putina indeminare si rabdare iti trebuie. Sau pot sa-ti recomand un "service" care a montat tot de 16, tot pe E34, pe fata.

 

Si merita diferenta intre 16 si 13...

Link to comment
Share on other sites

Pentru fata, in locasurile originale, merg boxe de 16 (eu am pus cu mina mea infinity kappa de 16). Si nu tre sa tai mai nimic, nu e deloc complicat, doar putina indeminare si rabdare iti trebuie. Sau pot sa-ti recomand un "service" care a montat tot de 16, tot pe E34, pe fata.

 

Si merita diferenta intre 16 si 13...

40487[/snapback]

 

da, ma intereseaza sa pun de 16 si stiu ca se merita.

 

Am luat un pioneer intre timp si surprinzator se aude chiar ok pe boxele originale. Astept sa rezolv celelalte probleme de pe masina si la urma o sa fac si un upgrade de boxe, tot infinity cred.

 

multam de info (da-mi pe pm o adresa de mail in caz ca nu ma descurc sa le montez)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.