Jump to content

Pret achizitie seria 3


adrianrus

Recommended Posts

Eu am dat 13800 pe un 320D E46 120k - km (carte service) - steptronic, 4 geamuri electrice, climatronic, trapa, scaune electrice cu memorie, navigatie mare 16:9, comnezi volan, pilot automat etc full fara piele si incalzire in scaune. si taxa de inmatriculare ma costat 6000RON.

296171[/snapback]

 

daca masina era euro 4 dadeai jumatate!

oricum e enorm cat ai dat!

Edited by w4u
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu am dat 13800 pe un 320D E46 120k - km (carte service) - steptronic, 4 geamuri electrice, climatronic, trapa, scaune electrice cu memorie, navigatie mare 16:9, comnezi volan, pilot automat etc full fara piele si incalzire in scaune. si taxa de inmatriculare ma costat 6000RON.

296171[/snapback]

 

daca masina era euro 4 dadeai jumatate!

oricum e enorm cat ai dat!

296176[/snapback]

 

 

nu a dat mult deloc tinand cont ca masina este destul de bine echipata :blink:

daca masina era euro4 platea 4000RON,nu jumate

Edited by alexandru_83
Link to comment
Share on other sites

Daca astepti sa primesti bani de la stat iti urez bafta maxima si nervi de otel!  :blink:

296373[/snapback]

eu personal nu astept nimik de la stat, dar ai sa vezi ca o sa ii oblige uniunea sa dea bani la oameni, aia nu se joaca...doar ai nostii sunt niste gunoaie cu taxele si impozitele exagerate.

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca nu vor elimina niciodata taxa. o sa fie sub alta denumire dar mereu va fi.

296597[/snapback]

 

eu prefer sa fie numita oricum dar sa fie redusa pentru ca 6000ron mi se pare enorm pentru o taxa de acest fel! daca nu ar exista taxa asta ai putea da 1800E in plus pe masina si ai lua-o mult mai buna si mult mai putin poluanta!

Link to comment
Share on other sites

Eu zik sa te plimbi cu un 330D cu face lift cu 204 CP .... si sa vezi ce sunet are motorul (asta daca iti place cum se aude un Diesel). In primu rand eu zik ca e un moft sa iti cumperi o masina dupa cum suna motorul ....... mai repede dupa cai dar dupa cum suna motorul mie mi se pare aiurea .... Recomand 320D cu face lift 150 CP. Consuma putin si are putere destula ... parerea mea ... Daca ai destul cash te poti intinde la un 330 D :blink: Problema e ca in momentul de fata la 330D cu Euro 3 te omoara taxa de inmatriculare .... (4700 Euros = iti mai iei o masina mika de oras =)) ). Daca poti sa mai astepti sa vezi ce se va intampla de la 1 Ianuarie 2008 ...... BAFTA !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.