Jump to content

Masini de serie vs Masini custom


Romulus

Recommended Posts

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai sunt extreme toate, nu ? doar asa se poate pune in evidenta bine ideea. ce rost are sa zic de nush ce firma obscura ca a tunat M5.. de la 400 cp la 401 cp... si sa il numesc tuner :blink: ? nu mai bine vb comparativ

 

Veironul masina de serie performante la maxim, facuta sa dureze, Monopost "masina custom" performanta.. aproape de maxim, dureaza 2 ture... si cobra.. masina custom performanta aproape de maxim... Primele 2 au in comun.. buget de cercetare de multe milioane euro... ultimul nu.... prima e facuta sa dureze... a 2-a nu..

 

Monopostul l-am adus in discutie.. strict comparativ cu veironul, este inferior veironului si nu este fiabil... pe cand cobra.. are performante apropiate de veiron.. dar nu se bucura de cercetarea pe care o are in spate veironul, si probabil de fiabilitatea veironului, cel putin asa gandesc eu... Nu cred ca si-au permis cei de la bugatti sa faca masina cu 5 milioane.. sa o vanda cu 1,2 si sa ii puste cutia de vitze... Masina a fost construita pentru a demonstra ceva...

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

daaaa deciiiii eu cre'ca veiron e mai bun ca o masina de formula 1,da ferary e mai bun decat veironu,care o face la orice ora siiiii cred ca e buna decat un lambo(moa' ce mistoace e usile alea care se ridica in sus) si M3 care super misto are un vecin M3 316i foarte tare are neoane super mishto pe el...intre M5 si M6 mi-as lua M6 ca consuma mai putin,ca e mai mica...mie nu imi place hot rodurile ca e vechi si ca e urate si ca e facute in niste hale...masina cea mai misto cred ca e mazda cu neoane,tobe,cip,eleron,interior modificat cu volan momo,leduri mov spoilere,jante mistoace din targ....

 

gata nu mai pot....imi curg bale in coltul gurii

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

nu incercati sa-i intelegeti pe americani. au alt stil de viata. imaginati-va un rat rod la noi. am spus rat rod si nu hot rod............ e doar un exemplu

 

poate e greu sa intelegem cand ne regasim intr-un Q7 alb tintit la capra vecinului...

 

e o chestiune de mentalitate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.