Jump to content

folie transparenta pt protectia vopselei


bobi11

Recommended Posts

Exista doua variante de folii: unele mai ieftine care se pot pune pe toata masina dar care nu rezista foarte bine la zgarieturi, lovituri etc. si unele mult mai rezistente si mai scumpe care se pun de obicei doar in zonele cel mai expuse - prima treime din capota, lateralele de deasupra rotii, bara/masca fata+oglinzile.

 

Cele mai ieftine protejeaza si ele dar se fac mai usor urate devenind vizibile pe masina. Cele mai scumpe tin pana la 3 ani.

 

PS: nu ar trebui comparate foliile cu vopsitul pentru ca procesul original de vopsire nu se poate compara cu cel de revopsire ulterioara. De aceea au si aparut aceste folii.

Edited by ExpertDetailing
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Exista doua variante de folii: unele mai ieftine care se pot pune pe toata masina dar care nu rezista foarte bine la zgarieturi, lovituri etc. si unele mult mai rezistente si mai scumpe care se pun de obicei doar in zonele cel mai expuse - prima treime din capota, lateralele de deasupra rotii, bara/masca fata+oglinzile.

 

Cele mai ieftine protejeaza si ele dar se fac mai usor urate devenind vizibile pe masina. Cele mai scumpe tin pana la 3 ani.

 

PS: nu ar trebui comparate foliile cu vopsitul pentru ca procesul original de vopsire nu se poate compara cu cel de revopsire ulterioara. De aceea au si aparut aceste folii.

281552[/snapback]

cit m ar costa sa pun folie pe toata masina?un x5.este vizibila??

Link to comment
Share on other sites

Momentan nu avem inca pe stoc folia pentru toata masina. Dati-mi va rog pe PM un numar de telefon unde va putem suna cand ne ajunge transportul, ca sa vedeti cum arata in practica. Pretul pentru un X5, cu aplicare cu tot, va iesi in jur de 350-400 euro +tva. Va putem spune exact dupa ce masuram cata folie intra. Edited by ExpertDetailing
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Momentan nu avem inca pe stoc folia pentru toata masina. Dati-mi va rog pe PM un numar de telefon unde va putem suna cand ne ajunge transportul, ca sa vedeti cum arata in practica. Pretul pentru un X5, cu aplicare cu tot, va iesi in jur de 350-400 euro +tva. Va putem spune exact dupa ce masuram cata folie intra.

 

 

ma intereseaza si pe mine cea transparenta de mare rezistenta . . . pt un 320 e46 . . . la ce banuti se ridica?

 

merci

Link to comment
Share on other sites

la culorile inchise nu se prea vede folia dar la culorile deschise mai ales alb e oribil

 

Se poate monta folie de protectie si pe geamul de la faruri?

 

merge, mi-am pus eu pe faruri si e super

Ai pus geamuri noi la faruri sau ai pus folia peste zgarieturi?

Cat te-a costat toata operatia ?

Link to comment
Share on other sites

am pus pe farul care era ca lacrima, fara zgarieturi. 2 mil amandoua farurile. ale mele sunt si mai mari

protejeaza bine si oricum nu se vad, si se schimba usor

 

Are rost ? Parerea mea e ca nu se merita.

 

200 RON pentru folie pe ambele geamuri de la far ...... cel putin la noi la E46 costa 160 RON geamuri noi , Bosch , pentru far . Nu se merita folia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut

 

Foliile de protectie sunt foarte rezistente la lovituri.

Sunt total transparente se observa doar daca te uiti foarte atent.

Pt un BMW X5 costa 500 EUR montat si cu TVA inclus.

Iti oferim garantie pe viata ca nu se ingalbeneste, crapa sau exfolieaza.

Foliile noastre sun t import SUA.

In kittul complet iti oferim protectie pt. faruri + halogene, o parte din capota, aripi fata, spoiler , oglinzi.

Optional pt. unele modele de autoturisme avem si kitturi pt. praguri, portbagaj.

poti sa ne scrii daca esti interesat la info@foliedeprotectie.ro.

 

Iti atasez o poza cu un Kitt complet de VW golf ca exemplu

 

 

 

 

cit m ar costa sa pun folie pe toata masina?un x5.este vizibila??

post-6306-1197363552_thumb.jpg

Edited by VentureShield
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Si pe mine m-ar interesa folie protectie pe faruri......Daca stie cineva,ii multumesc anticipat!

 

Salut

 

In profilul meu gasiti site-ul nostru oficial.

Acolo completati un formulat si eu va trimit oferta.

 

Ci stima

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Si pe mine m-ar interesa folie protectie pe faruri......Daca stie cineva,ii multumesc anticipat!

 

Salut

 

In profilul meu gasiti site-ul nostru oficial.

Acolo completati un formulat si eu va trimit oferta.

 

Ci stima

 

Kit far 37,9 EUR

 

0744-847.874

 

UP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.