Jump to content

Va rog mult, ajutor cu sfaturi utile!


lauclick

Recommended Posts

M-am uitat un pic si sincer nu-mi dau seama foarte bine cum sunt unite. Exista intr-adevar un sant care delimiteaza bordul de capacul airbag-ului. S-ar putea sa se poata lipi frumos inapoi sa nu trebuiasca schimbat tot bordul. :)

297171[/snapback]

 

Merci mult de tot. :blink:

 

Alte lucruri;

ai avut casco? cam cat te-a costat? alte impozite sau cheluieli pentru masina? cam la ce costuri se ridica lunar masina (nu ma refer la reparatii)

Link to comment
Share on other sites

Am casco si acum la Omniasig, platesc 2200 RON pe an, cu fransiza la furt total.

 

Alte costuri: impozit cam 700-800 RON pe an, RCA aproximativ 500 RON pe an, restul sunt relative, gen rovigneta si altele.

 

Costurile de intretinere sunt intr-adevar un pic marisoare, dar merita pe deplin masina :blink:

 

Plus ca daca mergi frumos cu ea, n-o sa-ti pice nimic la articulatie...asta depinde foarte mult de stilul de condus. La masina mea nu s-a schimbat nimic si deja are peste un an de Romania.

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

am un seria 3 din 2000, nu stiu daca ma poate ajuta cineva, am probleme la compiuterul de comfort "cred" adica nu imi indica semnalizrea pe bord si nici nu face click dar in schimb semnalizeaza, alta ar fi cand o inchid cu telecomanda dupe cateva secunde se deschid usile si mai rau coboara geamurile fata singure, sau nu mai merge aerul conditionat etc. ati mai patit?
Link to comment
Share on other sites

am un seria 3 din 2000, nu stiu daca ma poate ajuta cineva, am probleme la compiuterul de comfort "cred" adica nu imi indica semnalizrea pe bord si nici nu face click dar in schimb semnalizeaza, alta ar fi cand o inchid cu telecomanda dupe cateva secunde se deschid usile si mai rau coboara geamurile fata singure, sau nu mai merge aerul conditionat etc. ati mai patit?

298055[/snapback]

 

salut!

ai citit cumva titlul topicului? sau ai postat asa la nimereala?

no offence!

Link to comment
Share on other sites

@lauclick: te intrebasem mai sus despre motorul asta, dar cred ca n-ai vazut.

 

E modelul euro4 de 204 cai si cutie in 6 trepte?

 

Pentru ca daca e modelul asta, cu km si anul care il spui tu, masina pe la noi valoreaza cam peste 18-20.000 euro, din ce preturi am vazut ca se vehiculeaza pe net.

Link to comment
Share on other sites

@lauclick: te intrebasem mai sus despre motorul asta, dar cred ca n-ai vazut.

 

E modelul euro4 de 204 cai si cutie in 6 trepte?

 

Pentru ca daca e modelul asta, cu km si anul care il spui tu, masina pe la noi valoreaza cam peste 18-20.000 euro, din ce preturi am vazut ca se vehiculeaza pe net.

298068[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

@lauclick: te intrebasem mai sus despre motorul asta, dar cred ca n-ai vazut.

 

E modelul euro4 de 204 cai si cutie in 6 trepte?

 

Pentru ca daca e modelul asta, cu km si anul care il spui tu, masina pe la noi valoreaza cam peste 18-20.000 euro, din ce preturi am vazut ca se vehiculeaza pe net.

298068[/snapback]

 

salut, scuze ca nu am raspuns

 

Am citit intrebarea insa nu stiam exact raspunsul. Stiu sigur ca este model 330d din decembrie 2002. Mi-as dori sa fie modelul cu 204 cai.

Proprietarul sustine ca este chiar euro 4 insa imi este greu sa cred fiind fabricat din 2002 sa fie adevarat. Stii cumva cum poti afla ce euro are masina dupa anul de fabricatie?

Astept astazi poze ale certificatului si voi sti sigur atunci. Deasemenea tot astazi astept si poze din interior.

Pana acum pretul a fost negociat la 7000 :blink: deci e de bine.

 

te salut si numai bine,

Link to comment
Share on other sites

Eu as cumpara-o in locul tau, mai ales cu noul pret. Reparatiile poti sa le faci pe rand, lasand airbag-urile pana gasesti ceva sau faci rost de bani pt noi. Ce nu mai merge lume in masina fara airbag? :)

 

Daca e euro4 cu atat mai bine ca platesti taxa mai mica. Eventual odata adusa in tara o tii pana in ianuarie fara sa circuli cu ea, pana se clarifica treaba cu noua taxa si poate iesi chiar mult mai ieftin decat te-ai asteptat.

 

Oricum un 330d cu km astia este pomana curata, mai ales daca e motorul de 204 cai.

 

Mi se pare ca se pot afla mai multe date despre model/motor dupa numarul de identificare. Poate il gasesti pe carte cand iti trimite copie :blink:

 

Bafta multa! Tine-ne la curent.

 

@Bouda: Probleme cu butoanele? :)

Link to comment
Share on other sites

Cam 154.000km cu aproximatie. Merge ca noua oricum. Eu cred ca motoarele astea exploatate cum trebuie ar trebui sa tina 3-400.000km fara nici o interventie.

 

Nu m-a mirat cand am vazut intr-un anunt din Germania un 330d touring cu 380.000km, arata impecabil, cerea omu destul de mult pe masina si scria "Top Zustand"...adica stare excelenta.

 

Astea sunt masini care te tin o viata.

Link to comment
Share on other sites

http://www.carfolio.com/specifications/mod...-specifications

Deci da modelul din 2002 este cel cu 204 cai...

298387[/snapback]

 

Ehe super vestea.

Acum inteleg de ce imi tot spuneau ca este 330 cdi (common rail diesel inj), iar eu le spuneam ca nu are cum, C este pentru Coupe. Probabil se refereau doar la motor.

 

Din pacate incep sa intru la banuieli. Copii ale actelor trebuiau sa mi le trimita acum doua zile si inca nu au ajuns. Raspunsul intarzierii a fost ca odata masina furata i-au furat si actele care erau in ea si ca trebuiesc refacute.

Da sunt destul de suspicios. Oricum astept in continuare si va tin la curent.

 

Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.