Jump to content

BMW e46 - cum era si cum a ajuns


BlshOp-VR6

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest poleposition
Posibil.. dar prea toata lumea isi pune pachetul M. :blink:

297153[/snapback]

 

alea sunt jante Dezent pe 17" cumva si cauciucuri Marangoni Zetalinea ?

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

nici mie nu imi place

modificarile facute de tine nu au nicio legatura cu linia masinii,spoilere,jante\

ce ai pus tu mergeau pe calibra de ex...nu pe E46,ca design ma refer

faceai mare smecherie cu un kit M si niste jante alpina de ex

Edited by Tesio
Link to comment
Share on other sites

nici mie nu imi place

modificarile facute de tine nu au nicio legatura cu linia masinii,spoilere,jante\

ce ai pus tu mergeau pe calibra de ex...nu pe E46,ca design ma refer

faceai mare smecherie cu un kit M si niste jante alpina de ex

297169[/snapback]

 

Kitul este de e46, poate live o sa il vezi altfel caci in poze pare ciudat.. si mie mi se pare ciudat. Liniile masinii le pastreaza, poate la o intalnire BMW am sa vin sa o vezi live.

Link to comment
Share on other sites

formele astea nu le mai intalnesti in designul masinii,sunt forme geometrice,robuste,caroseria de E46 este una fluida,supla...nu se pupa,In plus grila originala a masinii face nota discordanta cu plasa aia din spoiler

inteleg ideea ta ca acel kit a fost facut pt E46 dar asta nu inseamna ca a fost facut de cineva specializat

post-6656-1192445665_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ei au vrut sa transpuna spoilerele de M de pe modelele noi pe e46.. cu exceptia fantelor laterale (mai exact Z4 M).

Nu te contrazic la ceea ce spui caci sincer nu sunt specializat in design. :)

297184[/snapback]

nici eu nu sunt designer auto...dar un pic de ochi zic ca am

uita-te cum "curge" linia de pe capota pe spoiler pana jos la ambele masini... :blink:

cam asta e una din idei

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuia sa vopsesti interiorul la jante negru. Am impresia ca sunt mai mici. Trebuia sa le lasi cromate. Masina neagra, jantele pe jumatate negre, nu da bine.

Daca BMW-ul era alb, atunci mergea super cu jante pe jumatate negre.

Cat despre kit, nu e urat, dar parca e prea comun. Vezi asa ceva pe multe tipuri de masini si la un moment dat, iti vei dori sa-l schimbi.

 

E doar o parere, nu as vrea sa te superi pe mine! :blink:

Edited by nt98adu
Link to comment
Share on other sites

Nu ma supar.. daca era sa fiu suparacios pana acum ar fi trebuit sa ma cert cu un sfert de forum :blink:

 

Sincer nu l-am vazut pe multe masini (stiu ca mai e unul pe un alt e46 prin Brasov - o as ziceti ca normal.. cine si-ar lua asa uratenie :) ).. intradevar am vazut de la CarZone model ce il faceau la fel indiferent ca era BMW, Seat sau Renault dar macar asta nu a fost adaptat si pentru alte modele.. cel putin la producator.

Edited by BlshOp-VR6
Link to comment
Share on other sites

naspa. no offence dar ai stricat masina. linia ei. ceea ce inspira. masina ca tot unitar. mai bine o lasai asa cum era decat sa faci ce ai facut cu ea.

 

se pare ca lumea care are masini premium nu intelege ca asemenea masini nu se preteaza la tuning de japoneza...

 

sper sa schimbi bumperele si pragurile cat mai repede - ori cu unele originale ori cu unele de pachet M. ar arata exact asa cum au vrut designerii sa arate - eleganta si agresiva in acelasi timp.

 

legat de jante... ti-a spus un coleg ca vopsindu-le in negru le faci sa para si mai mici...

 

anyway - masina ta, gusturile tale, ce a iesit se vede...

 

pacat.

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.