Jump to content

Cum as putea trage de numerele rosii?


Thug4life_HD

Recommended Posts

:) :)

 

Ce faci omule, traiesti in trecut? Wellcome to the future!! :)

 

 

La 700 de Eu iti poti aduce Golf 3 din Germania. E ariciumba asta?  :blink:

 

299200[/snapback]

Desi suntem cam offtopic,

scuza-ma ca te intreb, dar tu de cate ori ai fost in Germania? Ai vazut tu cumva ca golfu 3 la 700 de Eu nu este ariciumba?

 

Nu mai vorbi ce nu stii, crezi ca in Germania umbla cainii cu covrigi in coada? ... tu stai probabil acasa pe internet cautand pe mobile.de sau alte site-uri de genul unde este alta realitatea fata de ce este efectiv live acolo ...

Eu iti zic dintr-o experienta de cativa ani buni si live pe teren, cel mai ieftin golf 3 de 1.4 si absolut fara nici o optiune posibila este 1500E, unul mai dotat poate ajunge cu usurinta la 3000E, la ambele adaugandu-se cheltuieli de transport de minim 500E

 

P.S. Fiindca unii nu ati inteles ce-am vrut sa spun: Ideea de baza a fost ca nu este bine sa umplem tara de masini vechi si nesigure atat pt noi cat mai ales pentru ceilalti oameni din jurul nostru care risca sa fie omorati chiar nevinovati! E chiar asa greu de priceput?

Link to comment
Share on other sites

Simplu..aducand un cazan la care nu mai tin franele...sau la care sa cada o roata, cum i s-a intamplat unui prieten cu OPEL Calibra din 1992. A luat o curba cu viteza...ca are masina SPORT si i-a sarit o roata...ca era mancata pe dedesubt...era 1.000 EUR in DE masina! Deci a avut noroc ca a scapat cu viata...dar daca era un copil pe strada...

Nu vreau sa mai intru in nici un fel de polemici! Aici ma retrag!

298433[/snapback]

daca s-ar inmaricula legal orice masina in RO atunci ar trebui sa treaca pe la ITP la RAR !!! asta ar insemna ca la RAR sa fie oameni competenti de sus pina jos si sa aiba tot ce le trb sa faca treaba ca la TUV . care masina e de trecut trece , care nu se repara pina trece . FAPTUL CA NU SE INMATRICULEAZA ORICE IN RO ARATA SI GRADUL DE INCOMPETENTA AL RAR , UNDE MEREU POSTURILE DE LA DIRECTOR DE FILIALA IN SUS AU FOST NEGOCIATE SI ACORDATE POLITIC...asta e ROMANIA...

Link to comment
Share on other sites

bine ca este logan fara airbag si abs, si alea-s sigure. golf 3, gasesti si cu 700, probabil fara airbag, dar cu abs. am o cunostinta ce si-a luat golf 3 cu 200 de euro, diesel din austria. are abs, si are si un airbag. astra iti iei din 95-96 deja, cu dublu airbag si abs, pana in 1000. asa ca nu vorbi aiurea, ca nu esti singurul care a vazut germania.
Link to comment
Share on other sites

Desi suntem cam offtopic,

scuza-ma ca te intreb, dar tu de cate ori ai fost in Germania? Ai vazut tu cumva ca golfu 3 la 700 de Eu nu este ariciumba?

 

Nu mai vorbi ce nu stii, crezi ca in Germania umbla cainii cu covrigi in coada? ... tu stai probabil acasa pe internet cautand pe mobile.de sau alte site-uri de genul unde este alta realitatea fata de ce este efectiv live acolo ...

Eu iti zic dintr-o experienta de cativa ani buni si live pe teren, cel mai ieftin golf 3 de 1.4 si absolut fara nici o optiune posibila este 1500E, unul mai dotat poate ajunge cu usurinta la 3000E, la ambele adaugandu-se cheltuieli de transport de minim 500E

 

P.S. Fiindca unii nu ati inteles ce-am vrut sa spun: Ideea de baza a fost ca nu este bine sa umplem tara de masini vechi si nesigure atat pt noi cat mai ales pentru ceilalti oameni din jurul nostru care risca sa fie omorati chiar nevinovati! E chiar asa greu de priceput?

299284[/snapback]

ai uitat ca masina mai trb sa treaca pe la RAR inainte de inmatriculare...

Link to comment
Share on other sites

P.S. Fiindca unii nu ati inteles ce-am vrut sa spun: Ideea de baza a fost ca nu este bine sa umplem tara de masini vechi si nesigure atat pt noi cat mai ales pentru ceilalti oameni din jurul nostru care risca sa fie omorati chiar nevinovati! E chiar asa greu de priceput?

299284[/snapback]

 

Pai si cine a zis ca scaderea taxei sau chiar renuntarea la ea va duce la deznodamantul ala apocaliptic al vostru? Ca de taxa vorbim.

 

Unii zic ca taxa mic = distrugerea Romaniei, eu zic ca nici pe departe nu va fi asa, si ca lucrurile pot fi facute in asa fel incat sa fie SI IN FAVOAREA oamenilor acestei tari, nu numai impotriva... Asa, amarati cum sunt...

 

Libera circulatie a bunurilor trebue sa fie garantata si pentru Romania, ca nu suntem prostii taricenilor si al tuturor fripturistilor care mai au un pic si ne impoziteaza si aerul respirat...

 

Binenteles, cu controlul de rigoare al starii tehnice, cum a zis browshark.

 

Si, Sorine, nu oi fi eu umblat ca tine, dar am in fata blocului un Golf 3 din 93, 1.4 adus de 4 zile de plangi langa el. Luat cu 550 EU. Si nu luat de la mama lu' tata, ci de la un particular necunoscut, cu acte in regula. Practic, omul meu a renuntat la autocar si a venit pe roti. Si mi-a zis ca era plin de Vectre A, Audi-uri 80 si Golfuri 2 si 3 pe acolo, toate la preturi cat sa ii scapi pe proprietari de ele.

Link to comment
Share on other sites

Desi suntem cam offtopic,

scuza-ma ca te intreb, dar tu de cate ori ai fost in Germania? Ai vazut tu cumva ca golfu 3 la 700 de Eu nu este ariciumba?

 

Nu mai vorbi ce nu stii, crezi ca in Germania umbla cainii cu covrigi in coada? ... tu stai probabil acasa pe internet cautand pe mobile.de sau alte site-uri de genul unde este alta realitatea fata de ce este efectiv live acolo ...

Eu iti zic dintr-o experienta de cativa ani buni si live pe teren, cel mai ieftin golf 3 de 1.4 si absolut fara nici o optiune posibila este 1500E, unul mai dotat poate ajunge cu usurinta la 3000E, la ambele adaugandu-se cheltuieli de transport de minim 500E

 

P.S. Fiindca unii nu ati inteles ce-am vrut sa spun: Ideea de baza a fost ca nu este bine sa umplem tara de masini vechi si nesigure atat pt noi cat mai ales pentru ceilalti oameni din jurul nostru care risca sa fie omorati chiar nevinovati! E chiar asa greu de priceput?

299284[/snapback]

...TI-E FRICA DE CONCURENTA...? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Fratilor, nu va mai certati pe subiectul ieftinirii taxei..ca Doamne-ajuta poate o si scad astia..nu sunt doar zvonuri..si cine va aude zice..pai ce sa mai ieftinim taxa o mai scumpim chiar...ca doar parerea populatiei e ca nu au nevoie de rable..au nevoie de taxe enorme pentru orice masina care nu e euro 4 si fabricata minim 2004.ca recent proprietar de bmw..marca bavareza si calutzii in plus si cuplul putere nu mi-au luat mintile si obiectivismul si n-am cum sa nu-mi aduc aminte cate a4 si a6 si passat-uri superbe..chiar mai frumoase decat e46 din 2004 cu euro 4 am vazut in germania, dar care saracele nu au euro 4 desi sunt din 2004 chiar din 2005, ca producatorii nu s-au grabit sa bage euro 4 ca doar nu din cauza masinilor mici cu eur 3 se topesc muntii si nu mai avem 4 anotimpuri, ci din cauza altor factori mult mai poluanti si mult mai bine protejati( nu vorbim neaprat de saraca Dacie berlina, ci de ex de camioanele mari si vechi, dube euro 1,non-euro etc).

Asadar, poate taxa nu e gandita corect, si nu e neparat bine sa fie masini din 92-95 inmatriculabile cu doar 1500 in plus ca tot e rentabila afacerea..desi nici alea..vorba multora, daca ar inlocui toate berlinele de pe drumurile patriei nu ar fi o afacere rea.Dar, ce trebuia semnalat legat de noua taxa e urmatorul lucru:masinile euro 3 si 4 care sunt majoritatea si care au pana in 2000 cmc ar trebui scapate de enorma taxa..ca 1800 de euro s-au redus la 1500 pt euro 3 la 2000 cmc si tot e o mega-taxa in raport cu pretul masinii,deci nu isi ia nimeni, si tot mai rentabil e sa iei o rabla care te costa 1500 si cu 1500 taxa ajungi la 3000 pret de dacie.Deci asta e problema..intra-devar e mai rea taxa asta decat cea de dinainte dar doar pe considerentul ca nu s-au ieftinit taxele la masinile euro 3 care pun in pericol citroenu' lu' Tariceanu sau Dacia Mioveni.Ca fani BMW, care normal ca gasim euro 4 de la 2004 in sus, la preturi acceptabile e normal sa nu avem decat cuvinte bune despre noua reglementare da cu restul masinilor ce facem? :blink: ca in felul asta o sa se umple strazile ori de bmw-uri din 2004 in sus si rable din '91-'95 ca doar astea mai raman rentabile...:)?

Edited by essergio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.