Jump to content

Dechiderea capotei motorului din exterior


Recommended Posts

Pe un forum BMW Seria 5 E28 s-a publicat o procedura care se pare ca se poate aplica cu succes atunci cand capota motorului nu se mai poate deschide din interior (de exemplu, in situatia in care s-a rupt cablul de actionare a sistemului de deschidere).

 

Pozele sunt relevante si nu necesita nici un comentariu.

Procedura este specifica pentru E28. Probabil ca se poate aplica, cu adaptarile de rigoare, si la alte modele BMW la care capota se deschide (ridica) dinspre botul masinii.

post-44-1121323909_thumb.jpg post-44-1121323924_thumb.jpg post-44-1121323940_thumb.jpg post-44-1121323952_thumb.jpg

 

Pentru motorul de cautare: deschidere descuiere exterior afara capota motor cablu rupt blocat E28

Link to comment
Share on other sites

poate ne fura caii de la bicicleta. credeti ca "baietii" nu stiu cum se deschide capota ? sau nu stiu cum sa-ti fure releul/motorul/masina fara sa citeasca aici ? :blink:

 

btw, la e30 e mult mai simplu de atit, bagi o surubelnita plata prin grila de pe partea soferului intr-o chestie ca un 0 barat, si invirti. daca ai grile de iarna (pline), trebuie sa faci intii o gaura in ele.

Link to comment
Share on other sites

aahaha, invatzam lucruri noi. :blink: Ar trebui sa facem un topic separat "Cum sa-ti furi propria masina cu daune cat mai putine". Foarte folositor daca ai alarma desteapta si-ti uiti cheile inauntru. :)

Daca vreti eu va invatz cum sa deschideti usa/usile fara sa spargeti geamul sau sa folositi cheia. :)

Edited by 316i
Link to comment
Share on other sites

aahaha, invatzam lucruri noi.  :blink: Ar trebui sa facem un topic separat "Cum sa-ti furi  propria masina cu daune cat mai putine". Foarte folositor daca ai alarma desteapta si-ti uiti cheile inauntru.  :)

Daca vreti eu va invatz cum sa deschideti usa/usile fara sa spargeti geamul sau sa folositi cheia.  :)

32995[/snapback]

 

 

cand a trebuit sa deschid eu masina...noroc cu - nu spun cine, persoana importanta - ca altfel...nimeni nu stia nimic

Link to comment
Share on other sites

aahaha, invatzam lucruri noi.  :blink: Ar trebui sa facem un topic separat "Cum sa-ti furi  propria masina cu daune cat mai putine". Foarte folositor daca ai alarma desteapta si-ti uiti cheile inauntru.  :)

Daca vreti eu va invatz cum sa deschideti usa/usile fara sa spargeti geamul sau sa folositi cheia.  :)

32995[/snapback]

 

invata-ne din experienta, ca asa teoreticieni au fost multi cind era nevoie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.