Jump to content

ornament toba x5-E70 4.8i


bobi11

Recommended Posts

vreau sa pun la un 3.0sd ornament pt toba la fel ca cel de pe 4.8i dar la bmw mi s a spus ca toba de la 4.8i vine cu tot cu ornament si acesta nu se poate comanda separat.unde gasesc?-am pus cateva poze.ornamentul de la 4.8i este cel oval(poza3).

post-1570-1194639439_thumb.jpg

post-1570-1194639498_thumb.jpg

post-1570-1194639690_thumb.jpg

Edited by bogdanstoica18
Link to comment
Share on other sites

Am vazut prin oras unii cu un X5 E70 3.0d care isi lipisera iesirea de la 4.8i, dar oarecum o lipisera de iesirea de la toba originala, in asa fel incat partea cromata iesea mult in spate. Arata groaznic.

 

Offtopic: BTW, cred ca ai vazut pe x5world zvonuri ca nu se vor fabrica sd-uri pt Europa decat dupa prima saptamana din Ianuarie ... contrar a ceea ce sustin cei de la AB ca o sa aiba sloturi de productie din nov.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut prin oras unii cu un X5 E70 3.0d care isi lipisera iesirea de la 4.8i, dar oarecum o lipisera de iesirea de la toba originala, in asa fel incat partea cromata iesea mult in spate. Arata groaznic.

 

Offtopic: BTW, cred ca ai vazut pe x5world zvonuri ca nu se vor fabrica sd-uri pt Europa decat dupa prima saptamana din Ianuarie ... contrar a ceea ce sustin cei de la AB ca o sa aiba sloturi de productie din nov.

310520[/snapback]

mie mi s a promis ca in martie cel tarziu va veni masina.

Link to comment
Share on other sites

Pai e corect si ce zice kuky si ce zici tu. Martie pare ok ca si termen de livrare pentru o masina fabricata la inceputul lui ianuarie.

 

Nasoala faza cu esapamentul. Si mie imi place cel de la 4,8.

310903[/snapback]

mie imi convine daca vine in martie.unde pot gasi ceva asemanator?cei de la pilot au asa ceva?aveti alte idei?

Link to comment
Share on other sites

Pai e corect si ce zice kuky si ce zici tu. Martie pare ok ca si termen de livrare pentru o masina fabricata la inceputul lui ianuarie.

 

310903[/snapback]

 

 

Mda, doar ca eu am facut rezervarea pentru SD in iulie si cred ca mai aveam vreo zece in fata. Si mi se "promisese" sfarsitul lui decembrie, cel mai tarziu inceput de ianuarie. Daca e adevarat ce ziceau baietii de pe forumul american inseamna ca mie imi vine prin martie. Doar ca asta imi strica complet planurile pt ca obligatoriu tb. sa cumpar alta masina pana vine iarna.

Link to comment
Share on other sites

Mda, doar ca eu am facut rezervarea pentru SD in iulie si cred ca mai aveam vreo zece in fata. Si mi se "promisese" sfarsitul lui decembrie, cel mai tarziu inceput de ianuarie. Daca e adevarat ce ziceau baietii de pe forumul american inseamna ca mie imi vine prin martie. Doar ca asta imi strica complet planurile pt ca obligatoriu tb. sa cumpar alta masina pana vine iarna.

311037[/snapback]

 

Le-ai dat avans ceva ?

Link to comment
Share on other sites

post-6538-1194908475_thumb.jpgCe rost are sa iti lipesti acolo 2 ornamente daca tot nu fac nimic.. oricum nu o sa fie un 4.8i. Daca chiar vrei mai bine iti iei o evacuare completa sport ... hamann de ex.. si ai si sunet , si raspuns mai bun la acceleratii..

 

http://www.hamann-motorsport.de/591.0.html?&L=1

312214[/snapback]

as vrea sa le pun doar pt ornament.dau mult mai bine cele ovale de la 4.8.nu vreau sa mai bag bani in tobe

Link to comment
Share on other sites

man abia ieri am reusit si eu sa dau de ei.

dupa lungi cautari si dupa ce mi-a spun un coleg de forum exact unde sunt.

mi-am schimbat racordu flexibil la ei si mi-am pus un tips la evacuare.

sudura in argon, etc. f bine lucrat.

 

oricum am vb cu sefu de la ei sa faca topic la Mica Publicitate ca sa acorde niste reduceri la membrii forumului. cred ca pana iti vine masina o sa fie deja pus. asa ca o sa poti vb direct cu ei.

Link to comment
Share on other sites

man abia ieri am reusit si eu sa dau de ei.

dupa lungi cautari si dupa ce mi-a spun un coleg de forum exact unde sunt.

mi-am schimbat racordu flexibil la ei si mi-am pus un tips la evacuare.

sudura in argon, etc. f bine lucrat.

 

oricum am vb cu sefu de la ei sa faca topic la Mica Publicitate ca sa acorde niste reduceri la membrii forumului. cred ca pana iti vine masina o sa fie deja pus. asa ca o sa poti vb direct cu ei.

313802[/snapback]

eu am vazut niste tipsuri puse nu stiu de cine care aratau jalnic.astia zici ca lucreaza bine.la ei o sa ma duc si eu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.