Jump to content

Cutie de viteze automata la Ursulet


bogdyy

Recommended Posts

Salut,ma numesc Bogdan si imi place enorm de mult BMWUL ''ursulet'' si de mult timp vreu sa intru in posesia acestui model,in curand a-si doari sa imi iau acest model,dar vreau sa mi-l iau cu cutie de viteze cu transmisie automata,vreau sa va intreb cei care a-ti avut acest model a-ti intampinat probleme la cutia de viteze automata?cu respect.
Link to comment
Share on other sites

da-ne detalii despre masina care ai gasit-o.

Motor, an de fabricatie, unde exact ai vazut-o in bucuresti (poate il cunoastem pe proprietar si-ti putem da sfaturi pretioase),culoare, etc. tot ce stii despre ea.

Bine ai venit! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Salut,mai inca nu am am gasit o masina care sa ma hotarasc(vb. de Ursulet) mai am de strans niste bani si sper ca in cel mai scurt timp sa intru in posesia acestui model care ma obsedeaza destul de tare,si am inceput sa ma uit la anunturi pe internet,presa,etc si constat ca este cam greu sa gasesc un model cu 2 usi de preferinta 316,318,320 si cu cutie automata,si problema este ca din cate am vazut eu se gasesc cam greu cele cu cuti automate,si a-si prefera sa al gasesc si cu jante late ca sa nu mai umblu dupa ele,dar cel mai important pt. mine este sa aiba cutie automata,iar anul de fabricatie nu conteaza de la 1984 in sus,va spun sincer imi place aceasta masina de inebunesc,pretul cu care vreau sa al cumpar sa fie cam pe la 2500 eu,ok,astept parerile voastre,cu respect.
Link to comment
Share on other sites

Vreau cutie automata pt. ca sa nu mai am grija schimbarilor vitezelor in trafic,vreau sa ma simt relaxat cand sunt in trafic,stiu ca uni zic ca,cutia manuala este mai barbateasca,ca daca ai cutie manuala poti sa o turezi mai mult cand esti intr-o viteza,dar eu al prefer cu cutie automata si de aceia am intrat aicea ca in maxim 2 luni de zile a-si dori sa imi iau acest model,si din cate m-am uitat pe anunturi nu prea am vazut ursulet de vanzare cu cutie automata,dar cu ajutorul vostru poate voi reusi sa gasesc acest model,dar a-si dori sa imi spuna cineva sau daca stie cu ce probleme poti sa te confrunti la o cutie automata?salut.
Link to comment
Share on other sites

Vreau cutie automata pt. ca sa nu mai am grija schimbarilor vitezelor in trafic,vreau sa ma simt relaxat cand sunt in trafic,stiu ca uni zic ca,cutia manuala este mai barbateasca,ca daca ai cutie manuala poti sa o turezi mai mult cand esti intr-o viteza,dar eu al prefer cu cutie automata si de aceia am intrat aicea ca in maxim 2 luni de zile a-si dori sa imi iau acest model,si din cate m-am uitat pe anunturi nu prea am vazut ursulet de vanzare cu cutie automata,dar cu ajutorul vostru poate voi reusi sa gasesc acest model,dar a-si dori sa imi spuna cineva sau daca stie cu ce probleme poti sa te confrunti la o cutie automata?salut.

33551[/snapback]

 

 

In general lumea se fereste de automate.Din cauza asta te-am intrebat.La o masina foarte veche este posibil sa ai probleme .In principiu, trebuie sa conduci masina si sa iti dai seama daca cutia functioneaza ok.

Nu strica sa verifici si uleiul.Daca este negru si ars cauta alta masina :blink:

 

Parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

316i a-ti multumesc mult dar astept finalizarea unor acte ca sa fac un imprumut la banca,te anunt eu,a-si fi foarte recunoscator ca in momentul cand am bani sa ma ajuta-ti voi de aici ca daca tot dau acesti bani sa fiu satisfacut pe deplin adica ursulica sa aiba si c. automata,pt. ca din cate anunturi am vazut pe net sunt multi ursuleti de vanzare dar ori nu are cutie automata,sau se poate sa gasesc si cu cutie automata dar proprietarul poate este din Arad,Timisoara,etc si eu locuiesc in Pitesti si a-si dori sa al iau pe ''ursulica'' din Pitesti sau Bucuresti dar sa fie......automat,deci saun 316,318,320 cu 2 ''usite'',salut :blink:
Link to comment
Share on other sites

Ah Iulika cand i-am vazut cutia automata....si doua pedale ce oftica mi-ai facut,acum depinde si de preferintele fiecaruia daca cel care a luato a vrut cutie manuala e treaba lui,eu sunt satul de cutia manuala a Solenzei alor mei asa ca........atomatic :blink: ,salut.
Link to comment
Share on other sites

Apropo,chiar daca al vindeai acum sa sti ca mi-ar fi placut masina dar era scumpa rau de tot pt. mine,bine ca ai si de ce so dai cu atat avand in vedere dotarile care le are si intretinuta binee,dar eu daca a-si intalni un ''urs'' cu 2 usi si cu cutie automata pe la maxim 2500 Eu i-a-si multumi lui Dumnezeu in fiecare seara cand o sa plec cu''Ursul'' in oras,bine stiu ca cu timpul o sa inceapa sa mai cada cate ceva pe la ea,mai trebuie cate o piesa inlocuita dar...asta e daca nu imi placea asa mult modelul asta de masina ramaneam sa merg cu Solenza alor mei,salut :blink: .
Link to comment
Share on other sites

E acum daca se mai ivesc probleme la cutia automata asta este....dar sper sa am perioade sa functioneze sa simt si eu diferenta intre una manuala si una automata,dar uite exemple pot fi multe cunosc un tip de la mine din oras care are un ''rechin'' seria 3 cu c. atomata si al vad mereu circuland cu ea pe strazi mai este un tip pe acest forum care are un rechin tot cu cutie automata si a spus ca nu ia facut probleme,bine acum depinde si cat de omorat este ursuletul cu cutie automata dar odata intrat in posesia lui o sa am grija de masina si sa o intretin ca pe un obiect de ''suflet'' asta insemnand ducerea regulata la un service auto specializat si binenteles grija mea de a o mentine intro stare buna,eu niciodata nu o sa ai dau ''talpa'' cum se spune sau sa o invart pe loc cum mai obisnuiesc unii sa faca,dar imortant este sa o gasesc asa cum mi-o doresc. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.