Jump to content

my beemer


bogdan1980

Recommended Posts

Asta este "iubitica mea" :)

Desi unii carcotasi :blink: spun ca 520i are motor prea mic, nu are demaraj etc. eu sunt foarte multumit de masina si chiar cred ca de la 3500 turatii in sus are reprize foarte bune de acceleratie.

In fine, imi doream una cu cat mai multe optionale astfel incat am ales-o pe asta: data fabricatiei este 05.2004 si ca optiuni are: tapiserie piele cu scaune sport full electric cu memorii, bi-xenon, trapa electrica, incalzire in scaune, comenzi vocale, navigatie prof., volan sport din piele + comenzi, alarma, PDC (park distance control), cruise control si cam atat imi aduc acum aminte...

Pozele nu sunt artistice deloc :) dar pe acestea le-am avut la indemana.

PS: pe VIN-ul primit de la BMW cu "vehicle details" codul de culoare al masinii este A08 -nu stiu exact cum se numeste aceasta culoare...

post-6763-1195569400_thumb.jpg

post-6763-1195569446_thumb.jpg

post-6763-1195569492_thumb.jpg

Edited by bogdan1980
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salutare Bogdan si felicitari pentru masina. As avea si eu cateva intrebari deoarece sunt interesat de un 5 e60 ca al tau cu motorul asta. Cam ce consum are aproximativ la un mers normal, in oras si afara?

Motorul se infige calumea? Bmw sustine ca masina face suta in 8,7 secunde ceea ce mi se pare excelent, de asmenea si motorul pe foaie pare foarte ok avand cuplu bun.

 

Merci frumos

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina, s-o conduci cu placere fara incidente!

 

Culoarea si codul ei este scrisa pe o tablita neagra in compartimentul motor...

 

Multumesc mult.

Am mai cautat pe net si culoarea se pare ca e "space grey"...

 

Super masina!

culoarea e Silver Gray Metallic , space grey e imediat urmatoarea.

La fel am si eu.

La mai mare si fara incidente!

Link to comment
Share on other sites

Salutare Bogdan si felicitari pentru masina. As avea si eu cateva intrebari deoarece sunt interesat de un 5 e60 ca al tau cu motorul asta. Cam ce consum are aproximativ la un mers normal, in oras si afara?

Motorul se infige calumea? Bmw sustine ca masina face suta in 8,7 secunde ceea ce mi se pare excelent, de asmenea si motorul pe foaie pare foarte ok avand cuplu bun.

 

Merci frumos

 

Eu nu prea am un stil de condus normal in oras din pacate :blink: asa cu nu prea poti sa te iei dupa mine. Sa zicem ca in prima luna am condus-o normal si imi iesea un consum de 11. Cum spunea colegul nostru GBU intr-un topic despre stilul de condus in oras, eu fac la fel - adica accelerez tare pana la 60 km/h si acolo raman :). Pot spune ca in oras consuma undeva la 12- 12,5 dar la un stil de condus sportiv. In afara am reusit sa scot si consum de 7,4 :). Deci daca se vrea sa se conduca econom, se poate. La un stil de condus mai agresiv ia 10-10,5 in afara.

 

PS: Multumesc mult pentru aprecieri!

Edited by bogdan1980
Link to comment
Share on other sites

interiorul este superb! piele plus aluminiu pe schimbator si volan...scaunele sport :blink:

s-o stapanesti cu grija!

 

Sa stii ca am cat mai multa grija de ea. In ceea ce priveste interiorul, doar eu mi-l curat. Mi-e frica sa ii las pe acei "curatei" de la spalatoriile auto sa intre in ea :). Am sa mai fac niste poze zilele acestea.

Link to comment
Share on other sites

Salutare Bogdan si felicitari pentru masina. As avea si eu cateva intrebari deoarece sunt interesat de un 5 e60 ca al tau cu motorul asta. Cam ce consum are aproximativ la un mers normal, in oras si afara?

Motorul se infige calumea? Bmw sustine ca masina face suta in 8,7 secunde ceea ce mi se pare excelent, de asmenea si motorul pe foaie pare foarte ok avand cuplu bun.

 

Merci frumos

 

Eu nu prea am un stil de condus normal in oras din pacate :blink: asa cu nu prea poti sa te iei dupa mine. Sa zicem ca in prima luna am condus-o normal si imi iesea un consum de 11. Cum spunea colegul nostru GBU intr-un topic despre stilul de condus in oras, eu fac la fel - adica accelerez tare pana la 60 km/h si acolo raman :). Pot spune ca in oras consuma undeva la 12- 12,5 dar la un stil de condus sportiv. In afara am reusit sa scot si consum de 7,4 :). Deci daca se vrea sa se conduca econom, se poate. La un stil de condus mai agresiv ia 10-10,5 in afara.

 

PS: Multumesc mult pentru aprecieri!

 

 

Aha, wow sunt absolut uimit de aceste valori. Ma asteptam la mult mai mult. Si de tras cum trage la viteze mari(>120-140)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.