Jump to content

e36 & capota e46


neoinstalatorul

Recommended Posts

presupun ca printre toti membrii acestui club se afla si posesori de e36 care si-au schimbat capotele de la motor cu capote de la modelul e46. binevoieste vreunul dintre ei sa ne explice ce modificari trebuiesc aduse masinii (faruri sau aripi) pentru ca aceasta operatinune sa fie un succes estetic? Edited by neoinstalatorul
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca la e46 spre exemplu capota contine si grilele din fata (binecunoscutii rinichi-"emblema BMW de la inceputuri")

Eu "rinichi" ii stiu sub denumirea de "nas" sau "nari"...

cu capota sincer...nu cred ca se poate e atfel ca linii...singura reusita cred ca ar fi sa pui : capota ,aripi cu sau fara facelift,semnale cu sau fara facelift,faruri cu sau fara facelift si bara cu sau fara face lift...

Link to comment
Share on other sites

in mod logic trebuiesc facute cateva ajustari.care ar fi acelea? am gasit ceva exemple reusite in site-ul urmator dar sunt doar rezultatele finale nu si procesele de transformare :blink: http://images.google.es/imgres?imgurl=http...l%3Des%26sa%3DN Edited by neoinstalatorul
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca la e46 spre exemplu capota contine si grilele din fata (binecunoscutii rinichi-"emblema BMW de la inceputuri")

Eu "rinichi" ii stiu sub denumirea de "nas" sau "nari"...

cu capota sincer...nu cred ca se poate e atfel ca linii...singura reusita cred ca ar fi sa pui : capota ,aripi cu sau fara facelift,semnale cu sau fara facelift,faruri cu sau fara facelift si bara cu sau fara face lift...

Daca citesti putin istoria bmw vei afla ca masca impartita in doua a BMW-ului vei afla ca reprezinta doi rinichi ...

Link to comment
Share on other sites

doar la noi in tara au si alte denumiri.in rest toata lumea stie de rinichi. in fond e un lucru mai mult sau mai putin relevant. important e ca toata lumea asociaza forma lor cu BMW. deci....stie cineva sa-mi raspunda sigur la intrebarea mai sus mentionata? Edited by neoinstalatorul
Link to comment
Share on other sites

presupun ca printre toti membrii acestui club se afla si posesori de e36 care si-au schimbat capotele de la motor cu capote de la modelul e46. binevoieste vreunul dintre ei sa ne explice ce modificari trebuiesc aduse masinii (faruri sau aripi) pentru ca aceasta operatinune sa fie un succes estetic?

 

 

Daca vrei sa arate ca E46 nu trebuie sa schimbi capota.... Se schimba narile si farurile... Capota oricum e mai lunga la e36...

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca la e46 spre exemplu capota contine si grilele din fata (binecunoscutii rinichi-"emblema BMW de la inceputuri")

Eu "rinichi" ii stiu sub denumirea de "nas" sau "nari"...

cu capota sincer...nu cred ca se poate e atfel ca linii...singura reusita cred ca ar fi sa pui : capota ,aripi cu sau fara facelift,semnale cu sau fara facelift,faruri cu sau fara facelift si bara cu sau fara face lift...

Daca citesti putin istoria bmw vei afla ca masca impartita in doua a BMW-ului vei afla ca reprezinta doi rinichi ...

rinichi ?!? pei de ce rinichi ?! trece cumva frun lichid prin ele?! mai bine le zice plamani sau nari pt ca imediat in spatele lor trage aer in motorul...logica asa mi s-ar parea denumirea..tie nu?! cred ca in Germania au alte denumiri...sau poate nu?!

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

nu vreau e46.vreau sa-mi transform masina care o am. deocamdata nu am gasit acel meserias. pe unde am intrebat , o dadeau de gard... majoritatea masinilor care au capota modificata cica vin direct din germania si cred ca au dreptate. daca nu gasesc un artist care a mai facut asa ceva si stie despre ce e vorba nu ma bag cobai la altii sa-mi mananc nervii, timpul si banii aiurea. :blink:
Link to comment
Share on other sites

acu cred ca sunt mult mai explicit cu pozele astea .se vede clar diferenta intre cele doua masini.mie imi place mai mult cea modificata.cat despre faruri...mai mult ma atrage sa nu le schimb. cea cu faruri de e46 am pus-o pentru ca o aveam la indemana.ideea era sa ma explic cam cum vreau sa arate capota si cum schimba ea aspectul masinii. :blink:

post-7672-1195999356_thumb.jpg

post-7672-1195999374_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.