Jump to content

Manual BMW in Engleza macar


crisjohn

Recommended Posts

eu sunt afon... Mi se mai aprinde cate un bec pe bord si habar nu am ce e cu el... dau in nebunie instantaneu...:blink: ma uit in cartea masinii si vad explicatii doar in germana... ce sa zic... am nevoie de ceva citibil, eventual in engleza sau romana...

 

e vorba de E46 model 2000 316 i

Edited by crisjohn
Link to comment
Share on other sites

mi se pare o masina beton... consum mic (11 la suta in oras in conditii de vara cu clima si picior greu), confort BMW si o groaza de alte optionale (eu am clima exact ca la M3 doar pe butoane si digitala, PDC, ASC, telefon in masiona si cruise control printre altele)... chiar rupe gura targului pentru ca e neagra si polishata acum 1 saptamana... arata de mori si merge struna (schimbat debitmetrul de mine)... sunt super incantat de ea...:) desigur mai apar mici situatii de criza, asta ptr ca controlul de bord (computerul) semnalizeaza totul si asta ma streseaza dar o sa ma obisnuiesc cu postura de posesor de BMW si o sa ma calmez... cu timpul... am facut rost de o carte tehnica in engleza si acum inteleg ce naiba inseamna toate becurile de pe bord (cine are nevoie sa-mi ceara ca e de M3 2001 dar bordul este de E46 clasic cum e al meu in mare parte).... cam asta e si o sa fiu un membru activ pe aici sa-i ajut si pe altii...:blink:

inainte sa-mi cumpar masina am citit mii de pagini de Internet dar o chestie mi-a ramas in cap (cam asa suna si era spusa de un englez):

BMW is a little more expensive car generally but what the fuck we have just 1 life! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Pai nu e evident???Ca nu inteleg nimik....atat shtiu...sa cresc sau sa scad temperatura la clima :blink:...shi inca cateva chestii pe care orice retard le-ar shtii... Crede-ma e un pas mare de la Octavia din 99 pana la 320 din 2001. Shi asha am stat vreo 3-4 ore numai sa apas butoane... shi eu zic ca o carte in limba engleza mi-ar fi salvat vreo 2 ore din viatza, shi o sa-mi mai salveze alte cateva dak o sa am asha ceva...
Link to comment
Share on other sites

manuale propriu-zise nu puteti lua,dar va puteti documenta foarte bine (oarecum) de pe siteul http://www.realoem.com/bmw/select.do .Aveti toate detaliile,la toate masinile.Nu scrie cum se repara,dar sper sa va fie de ajutor.Acolo la Serial Number,puteti scrie ultimele 7 cifre de la seria masinii,si apare exact modelul masinii pe care il detineti.Ca sa copiati ce e acolo,trebuie sa salvati fiecare pagina. :blink: Eu unu asa am facut.Succes! Edited by 82NGT
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
am si eu nevoie de un manual in lb engleza pt 320d 2002 150cp ... am dat search dar nam gasit nimic imi cer scuze dak am postat unde nu trebuia da al meu este in lb germana si nu inteleg nimic dak avetii timp il puneti aici sau il trimitei pe mail Kocs_ufc@yahoo.com Va Multumesc
Link to comment
Share on other sites

eu sunt afon... Mi se mai aprinde cate un bec pe bord si habar nu am ce e cu el... dau in nebunie instantaneu...:blink: ma uit in cartea masinii si vad explicatii doar in germana... ce sa zic... am nevoie de ceva citibil, eventual in engleza sau romana...

 

e vorba de E46 model 2000 316 i

35188[/snapback]

am unul de 320d in romana , l-am xeroxat si eu de la o amica, daca il vrei contacteaza-ma pe forum

Link to comment
Share on other sites

eu sunt afon... Mi se mai aprinde cate un bec pe bord si habar nu am ce e cu el... dau in nebunie instantaneu...:blink: ma uit in cartea masinii si vad explicatii doar in germana... ce sa zic... am nevoie de ceva citibil, eventual in engleza sau romana...

 

e vorba de E46 model 2000 316 i

35188[/snapback]

 

salut

si eu la fel, pana acum aveam un compact e 36, lucrurile erau mai simple, acum m a mancat si mi am luat unul mai nou care piuie si alte alea, jur ca si eu vreau un manual, daca afli ceva da si tu mai departe.

salve

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.