Jump to content

BMW_320d


GIGI_320d

Recommended Posts

La masini nu prea ma pricep dar ca sa te pot ajuta cu actele te pot ajuta, iti pot da mai mult detalii: - stiai ca dupa ce faci act de vanzare cu bulgarul, respectivul se duce la primarie cu copia si scade autoturismul din circulatie.Si te poti trezi ca mergi la inspectia tehnica care la iei este anuala si nu iti fac fara impozit platit.Au mai patit-o cativa, daca vrei neaparat sa cumperi masina de la ei trebuie sa gasesti un prieten bun bulgar sau ruda si in ultimul caz o firma romaneasca care se ocupa cu asa ceva.Si eu tot de la iei imi iau masina dar in cazul meu este altceva" eu am prieteni si colegi politisti care ma ajuta: imi garanteaza ca pot folosi masina cum vreau eu, merg cu mine in Varna sau la Sofia unde sunt mai ieftine decat la Ruse cu cel putin 400-1000 euro in functie de masina.Si pe deasupra nu sunt la mana vanzatorului ca trebuie sa imi faca actele si trebuie sa ii dau si lui garantie 300-500 euro. Si inca ceva foarte important: majoritatea masinilor care le aduc sunt lovite si reparate in bulgaria nu toate dar majoritatea asa fac. Daca ai placere sa stam de vorba online iti pot spune in detaliu.

Acum vreau o intrebare pentru voi: Exista BMW 320 care are tractiune pe rotile din fata?

Link to comment
Share on other sites

taxa se redenumeste, n am auzit nimic de nici o scadere si eu sunt in aceeasi galeata ca si tine.nimic definitiv,doar discutii si opinii.

 

Probabil pe termen foarte scurt nu cred ca o sa se rezolve ceva , dar dupa parerea mea peste maxim 6 luni sigur se va clarifica si se va scoate taxa. Nu au de ales deloc.

Link to comment
Share on other sites

320d din 1998 ? Rulata numai in Germania ? 129000km ? Adica 12.900 km / an ? In germania ? Era cumva a unei batranici simpatice de 95 de ani care mergea cu ea la piata ? Nu-mi spune care are si scaune sport , incalzite si trapa.......asta le inebuneste pe bunicute !

 

Fii serios......eu unu nici nu m-as uita la o asemenea masina DECAT daca l-as cunoaste pe proprietar.

 

Ba da ma; pai a vandut baba aia la masini in Romania de a capiat. Le cumpara noi, merge cu ele 30-40 mii km si le vinde. Merge cu ele doar la posta sa-si ridice pensia. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru sfaturi, acum m+am lamurit, imi pare rau nu ma pricep la masini BMW, doar ca urmeaza sa imi cumpar si imi place 320, deci cel care mi-a spus mi-a vandut gogoasa. In legatura cu cei care aveti masini cumparate din BG vedeti daca scrie pe procura si care o aveti tradusa ( proprietarul este obligat sa nu scada din circulatie masina atat timp cat se afla in custodia unui tert) daca nu sa scrie cam asa: ( Софсеника не се уткажа от кулата цялуту време от куга е уполномощeна ), si daca scrie asa ceva sa stati fara grija, inca ceva foarte important sa nu lasati cartea de identitate a masini in original la proprietar poate sa faca alte procuri sau sa gireze cu masina la banca. Cu taxa nu stiu nimic daca se renunta la ea dar daca renunta la taxa cresc impozitele la masini in functie de vechime asa am auzit si eu.
Link to comment
Share on other sites

taxa se redenumeste, n am auzit nimic de nici o scadere si eu sunt in aceeasi galeata ca si tine.nimic definitiv,doar discutii si opinii.

 

Probabil pe termen foarte scurt nu cred ca o sa se rezolve ceva , dar dupa parerea mea peste maxim 6 luni sigur se va clarifica si se va scoate taxa. Nu au de ales deloc.

si eu cred la fel

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.