Jump to content

Ninsoare in Bucuresti


Romulus

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa ma mai duc la serv???? lucrez in distributie pe un Iveco :) , cred ca pana la urma ma duc sa ma intalnesc cu colegii sa povestim cum am petrecut sarbatorile ca de iesit in traseu........

 

PS

totusi se poate circula.....un vecin se chinuie de pe la ora 7 sa iasa din parcare si ......acum la 8:40 a iesit, mai are putin pana la serv. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Scuzati calitatea pozelor, dar sunt facute cu telefonul.

Drumul din Rahova pana in Vitan la Romstal, imortalizat mai jos putin. Am plecat de-acasa la ora 7:30, ajuns la Romstal la 08:25.

 

De retinut ca masina s-a comportat exemplar, cu gume de iarna fata spate Pirelli, si multumita sfaturilor citite aici pe forum despre mersul pe zapada cu tractiunea spate.

Multumesc celor ce-au scris despre asta, mie unul mi-au fost utile informatiile.

post-6911-1199345863_thumb.jpg

post-6911-1199345871_thumb.jpg

post-6911-1199345885_thumb.jpg

post-6911-1199345904_thumb.jpg

post-6911-1199345954_thumb.jpg

post-6911-1199345961_thumb.jpg

post-6911-1199345967_thumb.jpg

post-6911-1199345973_thumb.jpg

post-6911-1199345979_thumb.jpg

post-6911-1199345986_thumb.jpg

post-6911-1199345997_thumb.jpg

Edited by injust
Link to comment
Share on other sites

Am uitat sa mentionez in postul de mai sus, pe bd Al. Obregia am depasit 2 pluguri care mergeau cu lama ridicata. In Rahova se putea circul doar pe calea Rahova, intrucat acolo intrase plugul...in rest, pe strazile laterale, oamenii dadeau zapada de pe strada, cu masinile personale, intrucat cei de la dezapezire lipseau. Mare surpriza a fost ninsoarea asta, mai ales ca de 2 zile o tot anunta la TeleVizor.
Link to comment
Share on other sites

la Gara de Nord e .... e de mers pe jos.....Calea Grivitei intersectie cu Buzesti la fel.... :) sa vedem ce se intampla pana la ora 16:00...bafta soferilor.

 

Am mers de la drumul taberei pana la buzesti, si inapoi la apaca. Dupa ce m-am chinuit o ora jumate s-o scot din parcare pana pe drumul taberei, am mers excelent. Cu un Yaris cu cauciucuri all-season. BMW am lasat in parcare..

 

Cu ocazia asta vreau sa multumesc mult toti netimtiti care nu ajut pe un om care e blocat cu masina in zapada, mai ales soferi de logan alb. De gura dau dar atat. Dupa ce m-am chinuit 20 de minute sa avansez un metru in fata m-a rugat sa dau inapoi ca se trece si el :blink: ca i-a venit idea sa intre pe celalt sens in strada cu un singur banda de mers.

 

Am lasat masina la margina drumului, cred la diseara o gasesc ingropat de zapada. Sper sa-mi usuc pantofi pana atunci.

Link to comment
Share on other sites

Azi sunt sinistrata.

 

 

imi place nuanta aia de alb...sa-mi dai si mie codul de culoare :)

acum serios vorbind e jale,eu nici lopata nu am :blink: .astept sa se opreasca ninsoarea sa-mi dezgrop masina ca la noapte cica o sa fie ger mare .......

Link to comment
Share on other sites

Azi sunt sinistrata.

 

 

imi place nuanta aia de alb...sa-mi dai si mie codul de culoare :)

acum serios vorbind e jale,eu nici lopata nu am :) .astept sa se opreasca ninsoarea sa-mi dezgrop masina ca la noapte cica o sa fie ger mare .......

S.O.S. white.

Eu am lopeti, dar sunt in beci, tre' sa sap un tunel.In ritmul in care deszapezesc astia marile bulevarde, pe mine o sa ma scoata de-aici ghioceii :) .

Trebuie dezgropata masina inainte de a da gerul? :blink:

Link to comment
Share on other sites

tare vremea asta, bine ca nu ma duc la munca, altfel ma trezeam la 4, si cu lopatica in spate sa imi faceam carare spre munca :)

buna dimineata domnilor si doamnelor zapada o fi fost de 30cm dar creste :) ma intreb ce va fi maine daca o tine tot asa

am fost pana la paine, 200m de casa, si nu imi vine nici sa ma uit pe geam la ce....de alb e peste tot :blink:

Link to comment
Share on other sites

Azi sunt sinistrata.

 

 

imi place nuanta aia de alb...sa-mi dai si mie codul de culoare :)

acum serios vorbind e jale,eu nici lopata nu am :) .astept sa se opreasca ninsoarea sa-mi dezgrop masina ca la noapte cica o sa fie ger mare .......

S.O.S. white.

Eu am lopeti, dar sunt in beci, tre' sa sap un tunel.In ritmul in care deszapezesc astia marile bulevarde, pe mine o sa ma scoata de-aici ghioceii :) .

Trebuie dezgropata masina inainte de a da gerul? :blink:

 

pai da....acum folosesti lopata...maine tarnacopul lol :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.